A skutečně, bylo nač se dívat. Na sále je pestrá přehlídka nejen tanečních stylů, ale i kostýmů. Nechyběly country, cikánský tanec, hip hop nebo dokonalý robotický tanec. Pořádajícím soutěže je Dětský domov Ledce. Realizační tým pod vedením lektorky tance domova Jany Ruszó a dalších dobrovolníků Kladenska se ujal organizace a vše klaplo na jedničku i díky štědrým sponzorům. V porotě tak kromě dalších zasednul i oblíbený herec Richard Trsťan.

Vítězů je hned několik v jednotlivých kategoriích.

"Úspěch prvního ročníku je veliký. Z počátku jsme mysleli, že Domovy tančí uspořádáme jen v rámci kraje, ale zájem byl tak široký, že nám přijely děti z domovů z celé republiky. Všem, kteří pomáhali s organizací soutěže, velice děkuji. Zejména pak naší lektorce tance Jan Ruszó, která s myšlenkou jako první přišla a dotáhla vše k dokonalosti.

Pochopitelně by soutěž nevznikla ani za podpory sponzorů z Kladenska  a Slánska a stejně tak za přispění města Slaného, které nám pronajalo taneční sál Grandu za velmi solidní cenu," řekl na závěr prvního ročníku ředitel DD Ledce, Roman Pejša.

Nejen organizártorka Jana s přáteli, kteří se soutěží pomohli, ale i její maminka Gita, jež vytvořila kostýmy, mají lví podíl na tom, že se soutěž vydařila.

Místní i hosté se již nyní těši na druhý ročník.