Až do poloviny příštího týdne, to znamená do středy 28. ledna, mohou zájemci o ekologickou výstavbu zhlédnout malou expozici zabývající se tematikou pasivních domů. Instalována je v chodbě Knihovny Václava Štecha ve Slaném.

Výstava je umístěna na deseti panelech a velmi zdařile a srozumitelně dokumentuje současný trend nové výstavby energeticky úsporných domů, při jejichž výstavbě je možno využít místních zdrojů materiálů.

“Kompletní filozofie a provozu ekologicky šetrných rodinných domků, ale i veřejných budov, je doplněno ukázkami již realizovaných staveb u nás i v zahraničí,“ uvedla Dana Belušová z Naučného střediska ekologické výchovy Kladno.

„Podklady jsou zpracovány předními českými odborníky na tuto problematiku a poskytnou zájemcům důležité informace, potřebné kontakty a možnost utvoření si vlastního názoru na tento způsob nadčasového řešení jednoho z globálních problémů naší planety,“ upozornila Belušová.

Ještě na devět míst ve Středočeském kraji výstavka zavítá, budou mezi nimi i Kladno a Velvary. V Kladně se návštěvníci zřejmě dočkají i semináře zaměřeného na tuto problematiku.