Debutové CD … A bude to dobrý s jedenácti skladbami je dílem banjisty a zpěváka Daniela Bednáře. „Původní kapela vznikla asi před deseti lety, pravá hospodská. Ve složení ve kterém se představujeme, hrajeme pět let. Zpěvačka Dáša Sládková přišla předloni.

Další členové jsou kapelník, kytarista Antonín Knížek, kytara Václav Dvořáček a basa Zdeněk Hasík," uvedl na začátku večera autor hudby a textů. Ono se hezky řekne, kapela bude hrát vlastní písničky, ale kdo má takový talent, aby zplodil text, který má hlavu a patu a ještě melodii?

A když už taková skladba je, je těžké se prosadit. Daniel Bednář prošel různými skupinami, hrál s Radkou Fišarovou i Františkem Nedvědem mladším, takže nějaké zkušenosti má.

„Dvacet let zpátky jsem si folkovou hudbu, ježdění po festivalech a recitály užíval. Vzniklo to tak, že jsme se dostali k několika projektům, například k hudební tvorbě pro děti. Hrajeme pro školky, na Vánoce koledy.

Chtěli jsme se s kapelou někam posunout. Je období, kdy mám měsíc, jak se říká shůry dáno, oprášil jsem i starší skladby. Na CD je unikátní, že nenajdete dvě stejné nebo podobné melodie. S námětem mám problémy, sklouzávám na momentální pocity, chci předávat myšlenku, aby se nad textem lidi trošku zamysleli.

Druhým autorem a poradcem je můj otec, muzikant a ceněný kritik," rozpovídal se Danil Bednář. Křtilo se šampaňským a toho se ujal kapelník Veterán Westernu Jaroslav Dobner. A další program Dřeváků? „V rámci regionu je to slabé, máme určitou úroveň i náklady, tak nemůžeme hrát zcela zadarmo" shodli se všichni. Prioritou kapely je ale dělat lidem radost.

„Protože si kapela nemohla dovolit nahrávací studio, rozhodli jsme se, že zariskujeme. Vše jsme nahrávali doma u našeho kytaristy Vaška Dvořáčka v Řisutech na jednoduchý, leč kvalitní nahrávací aparát.

Jednotlivé stopy jsem potom ve volných chvílích stříhal sám. S nahrávkami jsem se mordoval až do chvíle, kdy vše opravdu nejlépe sedělo," uzavřel Daniel Bednář.

AUTOR: BŘETISLAV KOSTKA