„Pro členy naší organizace připravujeme pravidelné měsíční besedy, kde se účastníci mohou pobavit a popřípadě zatančit při hudbě. Setkání také zpestřujeme například soutěžemi. V prosinci mezi nás přichází čert s Mikulášem a o Velikonocích zajíčci. Při všech těchto akcích se členové velmi baví, což je hlavním cílem naší práce,“ uvedl předseda organizace Josef Lukášek.


Sdružení se neomezuje jen na setkání v Kladně, ale se svými přáteli také několikrát do roka vyrážejí na výlety ať po Čechách nebo do zahraničí.
„V minulém roce jsme uskutečnili osm zájezdů, z toho sedm po vlasti a jeden do Chámu v Německu. Ze všech byl nejúspěšnější dvoudenní výlet na zámky Valtice a Lednice, který jsme zakončili ve vinném sklípku v Hustopeči. Senioři mají o cestování velký zájem, a proto se výbor snaží zájezdy uskutečnit za přijatelné ceny. V tom nám také pomáhá magistrát města tím, že se o naši činnost zajímá a finančně ji podporuje. Občas se našich besed učastní náměstek primátora a někdy přijde sám primátor,“ dodal Lukášek.


I pro tento rok vytvořil výbor pro členy program besed a zájezdů. Po loňském úspěšném osmidenním zájezdu do lázní Harkány v Maďarsku tam i letos v červnu pojede 19 členů organizace.