Ke kulatému jubileu této oblíbené akce vydalo Statutární město Kladno výroční turistické známky, což ocení zejména sběratelé. Tyto upomínkové předměty návštěvníci mohou zakoupit na hřišti Bukovka, ve stánku pořadatelů, a také na dvorcích u Müllerů, Líbů a Jedličků. Už v těchto dnech je známka k mání v oddělení komunikace s veřejností kanceláře magistrátu (budova Forte), v informačních střediscích v budově radnice, na náměstí Svobody (takzvaná loď) nebo v Městské knihovně na Sítné. Zde je bude možné koupit až vyprodání zásob.

Návštěvníky letošních Kladenských dvorků čeká několik zajímavých a příjemných změn. První z nich nabídne dvorek u Líbů, kde si zájemci budou moci sami vyzkoušet ubrouskovou techniku a malování akrylovými barvami na keramiku. Na dvorku u Müllerů bude kromě výtvarných děl představen občanský spolek Podprůhon a jeho záměry.

Příležitost dostanou i návštěvníci se soutěživou povahou. Na kterémkoli dvorku nebo hřišti Bukovka u pořadatelů dostane každý mapku trasy s popisem. Tato karta bude sloužit také jako soutěžní kupon. Kdo bude chtít, může se zapojit do soutěže Projdi všechny dvorky a získej dárek. Každý návštěvník všech dvorků pak dostane dárek. Jako každý rok nebude ani letos chybět doprovodný program na hřišti Bukovka. Sobotní odpoledne bude patřit kapelám UP Date, Bezefšeho, Jarret, Karpatskí pastieri, Luboši Pospíšilovi se skupinou L.P.G. a večer zakončí Bluesberry. Souběžně se bude v sobotu konat celodenní projekt pro děti v Divadle Lampion nazvaný Děti na dvorku.

Neděle návštěvníkům nabídne od 13 hodin Divadlo Anastázius Kočkorád s představením Velký kouzelník – pohádkovou historii na motivy knihy Rudolfa Slawitschka plnou kouzel, písní a mlsání. Kdo toto představení nestihne, může ho zhlédnout ještě o dvě hodiny později. Poté zahrají kapely Hradní Duo, MMS a konec jubilejních dvorků zpříjemní Michal Tučný Revival Band. K dokonalé spokojenosti všech nebude chybět ani občerstvení, o které se již tradičně postará Music Club Dundee Jam. Statutární město Kladno děkuje za podporu akce Středočeskému kraji, sponzorům a občanskému sdružení Podprůhon, jmenovitě Františku Müllerovi a Petře Líbové za spolupráci na propagaci a realizaci některých dvorků.