V rámci letošních Kladenských dvorků, se návštěvníci si návštěvníci mohliprohlédnout dílaprofesionálních i amatérských umělců z různých výtvarných oborů. Vystaveny byly na 25 dvorcích. K vidění tubyly práce Olbrama Zoubka, Jasana Zoubka, Radka Andrleho, Kurta Gebauera a jeho žáků, Františka Tomíka a mnoha dalších. Letošní novinkoubyl dvorek odkazující na industriální minulost Kladna s fotografiemi Josefa Seiferta a občerstvením v podobě poldovské sekané a piva.

Na pódiu na hřišti Bukovka se vystřídala řada kapel. Hlavní sobotní hvězdou byl Michal Prokop s kapelou Framus Five.

„Kladenské dvorky jsou pestrou přehlídkou mnoha různých druhů umění, kde si každý najde to své. Staří, mladí, i děti,“uvedl před zahájením letošního ročníkuprimátor Dan Jiránek.

Výstava vznikla počátkem osmdesátých let. Jednou z inspirací byla v roce 1981 pražská přehlídka Dvorky 81, pro kterou se vžil název Malostranské dvorky. Již v červnu následujícího roku se konal nultý ročník kladenské výstavy, tenkrát ještě pod názvem Setkání na zahradě. U zrodu stáli především výtvarníci František Tomík a Viktor Stříbrný s Milanem Petriščákem. Vystavovalo se na podprůhonské zahradě u Stříbrných. O rok později se podařilo zajistit další asi čtyři dvorky v Podprůhonu a oficiální první ročník Kladenských dvorků byl na světě. K výtvarníkům se přidala hudební i divadelní produkce a postupně vznikla nevšední kulturní akce.