Název akce pořadatelé zvolili podle menhiru přezdívaného Kamenný muž nebo Zkamenělý pastýř, který se nachází u obce Klobuky, asi dva kilometry od místa konání festivalu.

Ve Vrbičanech se návštěvníkům představí od 10.30 hodin do půlnoci celkem jedenáct kapel. Nechybí mezi nimi punkové legendy, kterými jsou Visací zámek, nezničitelní příbramští E!E, pražský punkový ansámbl S.P.S., ale také znojemský bard a představitel stylu zvaného pornofolk – Záviš. Doplní je pražské skupiny A bude hůř, Vyčůrat a spát i věrní souputníci Tří sester – M.Z.H.

Na pódiu ve Vrbičanech také zahrají punkoví S.n.a.D. ze Pcher, kteří loni zakončovali nultý ročník uvedeného festivalu, a kapela Vnitřní faktor z Kladna, jež na hudební scéně působí už devátým rokem. Chybět nebude ani další kladenská skupina Propan–Butan hrající hardcore–punk.

Poslední ze seznamu hudebních formací je Pohátkovej revajl, kterou si možná pamatují návštěvníci loňského ročníku Rocku na valníku.

„Předprodej vstupenek na Menhir Open Air byl už zahájen. Lístky je možné zakoupit například v MH Centrum a hostinci Pod Vobrazem v Kladně, v Hippo Store a Klubu Čechie ve Slaném a také v pohostinstvích v Klobukách a Vrbičanech,“ uvedl za pořadatele Zdeněk Pospíšil. Mediálním partnerem festivalu je Kladenský deník.