Celé dílo Mariny Richterové je vystavěno na virtuosní kresbě a filigránské preciznosti, srovnatelné s Benvenuto Cellinim. Je považována za současně úřadující královnu české grafiky. A dá se říci s poměrnou jistotou i světové. Tohoto postavení dosáhla díky nespornému talentu, tak i píli a pracovitosti. Výsledkem je grafický šperk.

"Není členkou, aktivistkou výtvarných spolků, sdružení a struktur, ale odpovědně zúročuje svůj talent soustavnou prací od počátku v průběhu studia i po absolvování Vysoké školy Uměleckoprůmyslové. Promovala v roce 1990 v ateliéru ilustrace a grafiky. Disponuje nepřebernou škálou nápadů a tak se náměty jejích grafických skvostů nikdy neopakují. Své výtvarné představy kreslí na papír nebo litografický kámen bez jakékoli přípravy, skic a návrhů. A má jich v hlavě nepřeberné množství, takže vznikají naprosto spontánně," říká o výtvarnici galerista Jiří Hruška.

Vytvořila soubory grafik velkých formátů a více než 300 malých, volných i připsaných českým a zahraničním sběratelům ex libris. Jsou mimořádně ceněná a patří k nejvyhledávanějším mezi sběrateli.

"Své práce Marina Richterová vystavovala po celém světě, desetkrát v Japonsku, pětkrát v Belgii, v Německu, USA a JAR. Marina je pojem, ať pracuje ve střídmé barevnosti v grafice, nebo bohatě plnobarevné ilustrace doprovází text pohádky. Ilustrace je pro ni naprosto prestižní zakázkou, kdy odevzdává nakladateli celostránkové skvosty. Získala řadu ocenění v mezinárodních soutěžích grafiky, ale největším argumentem o kvalitě její práce je neustávající zájem sběratelů a milovníků umění. Výstava potrvá do konce letošního roku," uzavírá galerista.

Svatý Martin přijel na bílém koni poprvé také do Královic.
VIDEO: Ohlédnutí za Svatomartinskými slavnostmi v Královicích
V Kladně uctili vzpomínkou válečné veterány.
OBRAZEM: V Kladně uctili vzpomínkou válečné veterány