"Bylo mi ctí ocitnout se po boku tolika uměleckých osobností, kterých si nesmírně vážím. Před pár lety by mě ani nenapadlo, že tam budu s nimi… "Tak náhle jiná, nominovaná". Možná i proto jsem byla tak nervózní. Osudným se mi stalo molo, které bylo součástí scénografie a jehož mezery mezi jednotlivými prkny nebyly příliš v souladu s výškou mých podpatků. Od začátku samotného předávacího ceremoniálu až k okamžiku vyhlášení mé kategorie jsem usilovně přemýšlela nad tím, jak to molo zdolám… a pak, když jsem tam musela stát a děkovat, nebyla jsem téměř schopna dát dohromady větu s podmětem a přísudkem. Rozklepala se mi kolena a oba moderátoři mě přidržovali, abych neupadla. Když jsem si uvědomila celou situaci, dostala jsem záchvat smíchu. Uvolňující pocit," popsala své dojmy z vyhlášení prestižní ceny úspěšná kladenská herečka. 

Marie Štípková uspěla ve velké konkurenci. Spolu s ní byly na tuto cenu nominovány herečky Iva Janžurová a Jana Plodková. Ceny byly vyhlášeny v neděli večer v pražském divadle Minor.

„Je to úspěch nejen pro Marii Štípkovou, ale také pro celé divadlo až po nejposlednějšího človíčka, který se na této hře podílel, což se někdy zapomíná. Vždycky je to týmová práce. Doufáme, že toto ocenění přiláká zejména kladenské diváky do hlediště," vyjádřila se ředitelka kladenského divadla Blanka Bendlová.

Marii Štípkovou mohou návštěvníci v nejbližší době vidět ve hře Jentl v úterý 24. dubna od 15.30 hodin již na hlavní scéně Městského divadla Kladno. 

Hra Brémská svoboda od režiséra Martina Františáka získala také Cenu Josefa Balvína za nejlepší inscenaci německé hry v českých divadlech v sezoně 2014/2015.

Kromě inscenací Brémská svoboda a Jentl mohou diváci úspěšnou Marii Štípkovou vidět na prknech kladenského divadla ve všech třech hrách režiséra Dana Špinara. V Miláčkovi Suzzane Walterovou, v Marii Antoinettě jako Vévodkyni de Polignac a v Nočním motýlovi v roli Milostivé paní a Šéfové z vinárny Provencal.