Diváci se mohou v období od října do března těšit na celkem čtyřiadvacet večerů. Na programu jsou koncerty, poezie a zejména oblíbená Křesla pro hosta. Při těchto pořadech moderátoři bez bulvárního podtextu tradičně zpovídají přední osobnosti kulturního a společenského života. Zájemci se letos mohou těšit na taková jména jako jsou například Karel Roden, Aleš Háma, Jan Šťastný, Michal Viewegh, Juraj Jakubisko, Helena Štáchová, Robert Vano, profesor Václav Pačes, Zbigniev Czendlik a řada dalších.

Jedenáctý ročník velmi úctyhodně zahájil pořad Křeslo pro hosta s vynikajícím hudebníkem a skladatelem Josefem Vejvodou. Ten letos oslavil sedmdesáté narozeniny, a proto byl celý program koncipován jako večer k jeho životnímu jubileu. K významnému výročí mu přišly popřát také dvě špičkové umělkyně – houslistka Jitka Hosprová a harfistka Kateřina Englichová, v jejichž podání zazněly jeho nejznámější skladby.

„Moudré a bezprostřední vyprávění Josefa Vejvody bylo proloženo jeho vzpomínkami na časté účinkování v Lidicích. Nejvíce zavzpomínal na překrásný melodram, k němuž složil hudbu při příležitosti slavnostního koncertu Pro Lidice v roce 2013," vyjádřila se k pořadu návštěvnice Sylvia Klánová, dcera sochařky Marie Uchytilové, autorky známého sousoší lidických dětí.

Návštěvníci se dozvěděli mnoho zajímavého o kořenech Vejvodovy hudebně nadané rodiny, sahajících až do předminulého století a o jeho snaze dostát odkazu svého slavného otce, Jaromíra Vejvody.

Darem od Boha je obdařen i jeho syn Josef Vejvoda, člověk vyvolený, skromný a příjemný, který skládá své skladby pro špičkové hudebníky (Pavel Šporcl, Josef Suk a další) či hudebnice, mezi nimi i Jitku Hosprovou a Kateřinu Englichovou, které byly ozdobou večera, jak svojí krásou, tak coby profesionální hudebnice.