Novinkou se oproti předchozím ročníkům stala změna prostor. Místo Kladenského divadélka se festival uskuteční v nekuřáckém salonku pohostinství Pod Vobrazemv ulici Čs. armády. Opět nebude chybět doprovodný program.

Letos kladenská pobočka Člověka v tísni, který festival organizuje, vsadila na výstavu fotografií Jindřicha Kodíčka. Jak řekla Vendula Karasová expozice bude umístěna v kavárně Bez Konce.

„Jindřich Kodíček strávil čtyřiadvacet hodin s mentálně postiženým chlapcem žijícím v chráněném bydlení Pohoda. Výstava je proto jmenuje 24 hodin denně žiju v pohodě. Fotografie budou k vidění do 9. dubna,“ informovala Karasová.

Jeden svět má podtitul Nebojte se dokumentů. „Projekce začínají vždy od 18 nebo 20 hodin. Všechny filmy jsou zajímavé, ale největším tipem je Vše pro dobro světa a Nošovic. Na následnou diskusi, která je zařazena po většině promítání, přijede režisér snímku Vít Klusák,“ doplnila Karasová.

Také film Moje reinkarnace obohatí zajímavý host v podobě tibetoložky Zuzany Ondomišiové. Po Vnoučatech kubánské revoluce budou moci příchozí pro změmu debatovat s Davidem Brázdou, který pracuje v kubánské sekci Člověka v tísni.