Zároveň ale maluje malebné krajiny, jeho první výstava obrazů se konala v roce 1958 právě ve Slaném.
„Ve Slaném jsem začal navštěvovat reálné gymnázium. Vztah k výtvarnému umění ve mně tehdy probudil můj profesor kreslení. Byl jsem tehdy nadšen obrazy Antonína Slavíčka, Jana Zrzavého a Bohumila Kubišty, a proto jsem se rozhodl přestoupit do Odborné školy sklářské v Kamenickém Šenově. Absolvoval jsem obor rytec skla a po zkouškách byl přijat na Vysokou školu uměleckoprůmyslovou do Prahy, “ vzpomínal na vernisáži umělec.


„Rodiče nebyli z mého nápadu nadšeni, pracovali tehdy ve slánské Daňkovce a stále se ptali, čím že se to budu vlastně živit. Nakonec mě ale podpořili,“ vyprávěl mimo jiné.
Po skončení studia se přestěhoval do Prahy, kde několik let působil jako nezávislý umělec. Poté pracoval v Moravských sklárnách Karolinka, v Ústavu bytové a oděvní kultury v Praze, nyní je činný v oddělení Art designe.


Sám vytvářel ve sklárně osobitá díla nebo dával návrhy designu. Získal řadu tuzemských i zahraničních ocenění, posledním je Stříbrná plaketa Kristalnacht Projekt The American Institute. Jeho práce jsou zastoupeny v četných zahraničních galeriích, muzeích a sbírkách.
Uměřeně barevné krajiny maluje jemnými tahy štětcem nebo pastelem, jsou půvabné, snové, zadumané. Vystavené objekty ze skla se s obrazy dobře doplňují.
Výstava potrvá do 29. září.