"Josef Paleček se postaral o mimořádnou výtvarnou úroveň i evropskou proslulost české knihy pro děti. Ocenění si jeho práce zasloužila po právu. Když otevřete knihu s jeho obrázky, vidíte v malém formátu něco, čím byste si přál být obklopen v životě. Vnímáte opojení krásou, souladem a harmonií barev.  V jeho pracích je přesvědčivý argument, že výtvarné umění má potěšit smysly, humanizovat k lidskosti, probouzet tu lepší stránku člověčenství. Prohlížíte-li tu drobnou malbu, uvědomujete si, že díky poetičnosti sdělení  by mohla být velikým obrazem, který by zdobil stěny těch nejreprezentativnějších  prostor. Protože se ocitáte v pohádce. Jeho obraz žije samostatně, mnohonásobně překonává účinek slovního sdělení, ať už vyjadřují jakékoli emoce. Palečkovo vyjádření v malbě mnohonásobně převyšuje účinnost vypravěčského genia Hanse Christiana Andersena, jehož pohádky doprovodil. Tím vytvořil velikost uměleckého sdělení," popisuje galerista Jiří Hruška.

Galerii ve Slaném ukáže svým návštěvníkům práce, kterým se obdivovali lidé na výstavách v Tokiu, New Yorku, Addis–Abebě, Paříži, Curychu, Montrealu, Mnichově, Norimberku, Hamburku, Vídni, Bologni, Barceloně, Benátkách, Madridu,  Mexico-City a dalších světových metropolích.

"Posuďte sami, že prohlížení Palečkových prací je srovnatelné se zážitkem baletního představení, recitací krásné básně, nebo poslechem hudební symfonie. Je to zhmotnění nejkrásnějšího citu – lásky. V takovém projevu lidskosti je přínos světu. Výstavu doporučujeme všem, kterým ještě neokorala srdce, tedy dětem a věříme, že zaujme i dospělé  a dopřeje jim chvilku, ve které zapomenou na každodenní starosti a strasti," zve Hruška.