Pořadatelé jubilejní Slánský okruh věnovali vzpomínce na slavnou českou závodnici Elišku Junkovou, která do Slaného nezřídka zajížděla a v sousední Knovízi se účastnila legendárních závodů Knovíz – Olšany. V letošním roce si připomínáme 25 let od úmrtí této významné ženy, která vstoupila navždy do dějin automobilismu doma i v zahraničí.

Představitelka Elišky Junkové přicestovala se svým mechanikem v modrém vozidle Bugatti (majitele Zdeňka Novotného z Děčína), které bylo skvostem letošního setkání. Kromě této závodní dvojice zavítal do Slaného i skutečný Eliščin synovec, Vladimír Junek, kterého vychovávala odmala po smrti jeho rodičů. Vitální osmdesátník Vladimír Junek, neztrácí úsměv na rtech, podobně jako Eliška. Se Slaňáky se proto rád podělil o vzpomínky na slavnou tetu a závodníky povzbudil na cestu.

Vladimír Junek se ujal rovněž startovního praporku. Po návratu závodníků ze zhruba padesátikilometrového okruhu, kde překonávali nejen terén, ale i dovednostní a vědomostní překážky, předal společně s ředitelem závodu Martinem Ničem a představitelkou Elišky, plakety a pohár vítězům.

Poděkování za zdar akce patří především členům Klubu historických vozidel Slaný, královskému městu Slaný, moderátorovi akce Stanislavu Berkovcovi a všem dalším zúčastněným subjektům, sponzorům a lidem, kteří se dobrovolně podíleli na skvělé organizaci a přípravě závodu i doprovodném programu.

Výsledková listina:

Motocykly do roku 1945
1. Václav Zahálka, Beroun
2. Ivo Šarlinger, Pavlíkov
3. Ondřej Popelka, Senohraby

Motocykly od roku 1946 do 1966
1. Roman Javůrek, Kladno
2. Václav Zahálka mladší, Beroun
3. Stephen Edwards, Zlonice

Motocykly od roku 1967 do 1983
1. Pavel Valeš, Tmaň
2. Jaroslav Cvrček mladší, Slaný
3. Stázka Steinbergová, Slaný

Automobily do roku 1945
1. Karel Nesměrák, Praha
2. Ladislav Vorlíček, Slaný
3. Ladidlav Lefler, Dřínov

Automobily od roku 1946 do 1966
1. Rudolf Lenc, Praha
2. Jaroslav kašpar, Pchery
3. Daniel Kraus, Tuřany

Automobily od roku 1967 do 1983
1. Dušan Fric, Slaný
2. Daniel Stříbrný, Smolnice
3. Jiří Kalous, Zlonice

Kategorie: užitková vozidla

1. Výtopna Zdice, Zdice
2. Antonín Slezák, Páleč
3. Pavel Horňák, Jablonec nad Nisou

Absolutní vítěz: Karel Kuželka, Kladno – Wartburg 353 Tourist

Dáma X. Slánského okruhu: Jiřina Kozojedová, Praha