Klasická kabaretní podívaná to rozhodně není. Návštěvník divadla by měl dopředu vědět, že se určitě nebude prvoplánově bavit. I když smích v publiku nechyběl, chvílemi byly znát rozpaky. Neotřelá podívaná to ale rozhodně je. Do jaké míry lze brát to či ono, co divák vidí, jako dobrý nebo hloupý vtip, musí každý rozhodnout sám. Ale o to právě v představení běží a herci se tím dobře baví.

Režisér Ondřej Lážnovský označuje představení jako mezižánrovou kabaretní show. „Absolutně perfektně vám zazpívá přenádherná zpěvačka, svižně vtipný kabaretiér rozveselí vaše posmutnělá srdce, budeme vyprávět a hrát o lidských a rodinných vztazích, o skryté lásce a buzeraci duše i těla. Přijďte na vlastní nebezpečí,“ zve diváky. Různé role hrají, muzicírují, tančí a zpívají Veronika Pavlasová, Lukáš Homola, Jan Krafka, Jaroslav Slánský, Miroslasv Večerka a Zdeněk Velen.

Autor několika námětů Hubert Krejčí je český dramatik, režisér, překladatel a znalec japonského a čínského divadla. Spolupracoval mimo jiné s HaDivadlem a Divadlem Na provázku. Z jeho her diváci uvidí Průvodce po sopce, Kouzelnou zahradu, Idioty a Hadrářovu céru.

Druhým tvůrcem je Piere Luis Adrien Henri Cami. Narodil se v roce 1884 v Pau a zemřel roku 1958. Podepisuje se Kami. Jeho mikrokomedie se hrají po celém světě. Do kabaretu jsou zařazena dílka Opilcovo dítě a Kleštěnec z pralesa.

Do jaké míry bude kladenská inscenace úspěšná, ukáže čas.

Olga Fikrlová