Brandýsek bude hostit 6. Military den

Celý Brandýsek ožije v sobotu v pořadí již šestým Military dnem. Bohatý program v areálu bývalých vodáren začíná ve 13 hodin. Návštěvníci se mohou těšit například na ukázku bojového umění v podání Karate-Dojo-Budokai, místní dobrovolné hasiče, ukázku práce profesionálů z vinařické věznice či psovody z Letiště Václava Havla Praha. Akce se zúčastní také Airsoft team Honey nebo postoloprtští modeláři. K vidění bude prvorepubliková módní přehlídka Athelier Cakee, k tanci i poslechu zahraje zúčastněným Bluegrass band Fechtýři. Po celé odpoledne bude mít veřejnost možnost si prohlédnout také výstavu vojenské i civilní historické techniky. Občerstvení zajištěno formou stánkového prodeje.

Více tipů na kulturní, sportovní i jiné akce najdete v Tipech Deníku. Na stránku můžete rovněž přidat vlastní akci z Facebooku přes tlačítko "Přidat akci".

Na Noc vědců přijede Jiří Grygar

K letošní Noci vědců, která vypukne už dnes, se připojí tradičně také Gymnázium Václava Beneše Třebízského ve Slaném se svým týmem Laborky.cz. Školu tentokrát navštíví, kromě spřátelené školy z Bruntálu jeden z předních českých popularizátorů vědy a odborník na vesmír Jiří Grygar. Zahájení Noci vědců je v 18 hodin. Přednáška Jiřího Grygara začíná od 19 hodin v aule gymnázia. Stezkou mladého vědce se můžete projít od 19 hodin. Dozvíte se mnohé o živé i neživé přírodě, zažijete pokusy na vlastní oči. Chybět nebudou desítky pokusů, továrna Laborek.cz, stejně jako motýlárium, včely a brouci. Příchozí se mohou podívat na svět hledáčkem fotoaparátu a zažít i noční led light show.

Moto burza se koná Velké Dobré

Velká Dobrá – Burza historických vozidel se koná v sobotu od 6 do 12 hodin na letišti ve Velké Dobré. Možné je přijíždět už dnes odpoledne. Nabídnout i sehnat tu lze vše, co se motorismu týká, i to, co doma už jen překáží.