Mobilní kina brázdí po čtyřech trasách od konce června celou Českou republiky. Po Mělníku je nyní na řadě Kladno odkud kinematograf po posledním pondělním promítání odjede do Benátek nad Jizerou. Jedná se především o charitativní akci, kdy je dobrovolné vstupné předáno na konkrétní účel.

„V loňském roce se podařilo vybrat 800 tisíc korun, k čemuž přispělo i město Kladno částkou přes 22 tisíc korun. Ta byla vybrána na dobrovolném vstupném. Celková suma, kterou kinematograf od počátku své existence přispěl na dobročinné účely se vyšplhala na více než 6,5 milionu korun," uvedl mluvčí kladenského magistrátu Vilém Frček.

A na co vše se mnou návštěvníci těšit? Pojízdné kino uvádí výhradně filmy z české produkce či koprodukce. Začátek promítání záleží vždy na počasí, ale orientuje se zhruba kolem 21. hodiny. V pátek je v plánu komedie Alice Nellis s názvem Rivavel. V hlavních rolích se mimo jiné představí Bolek Polívka a Miroslav Krobot.

V sobotu se mohou návštěvníci těšit na romantickou komedii Martin a Venuše.

Neděle bude ve znamení kriminálního dramatu Příběh kmotra. Film natočil režisér Petr Nikolaev a některé jeho scény vznikaly například v opravené sítenské galerii či bývalých kladenských kasárnách, které se nachází nedaleko Sletiště.

Jako poslední uvede v pondělí kinematograf kultovní snímek Jiřího Menzla, podle předlohy Bohumila Hrabala, Postřižiny.