„Chvíli to vypadalo, že nahrání alba bude spíše labutí písní, odešel nám totiž druhý kytarista Pavel a současný bubeník Martin Rambo měl také jiné vize, než jsme utvářeli s baskytaristou Veteránem Karlosem. Nakonec se vše povedlo a některé druhé kytary nahrál i David Popelka. Hodně jsme s bubeníkem Rambem zapracovali na textech a podělili se o bicí perkuse a celkovou dramaturgii ve studiu Aluna. Práce na albu a jeho dokončení dalo hodně zabrat. Nakonec si ale myslím, že jsme to zvládli výborně,“ uvedl nám pro Kladenský deník frontman skupiny Lee Fazman Jaránek.

Podle něj je druhá deska kapely o dost jiná než ta první. „Oproti první desce Utíkej, rychlejší vyhraje!, která byla o holkách, náladách i pohádkách, je dvojka více o večírcích a pivu. Deska pak zachycuje průřez z celé dlouhodobější tvorby, kdy popisujeme zajímavé příběhy a události ze svého okolí,“ popsal frontman.

Frontman skupiny Sklad Na Rock Lee Fazman Jaránek.Zdroj: Jana Zaorálová

Frontman skupiny Sklad Na Rock Lee Fazman Jaránek. Autor: Jana Zaorálová

A co čeká kapelu nyní? „V letošním roce je do léta akcí dost. Čeká nás celkem asi deset koncertů,“ říká Fazman s tím, že nejbližším koncertem v Kladně nebo okolí bude 23. března hraní v Dundee Jamu na pozvání Zoliho Smečky a 4. dubna návrat do klubu Poldofka na pozvání kapely Revock.

Po dalších koncertech v Plzni a Praze pak bude pak následovat 22. června už zmiňovaný křest druhého alba v „Daféčku“. „Naším hostem bude trio Pascualum a jejich zpěvačka a baskytaristka Lucie naši desku pokřtí pivem,“ uvedl Fazman s tím, že přehnané důvody dělat další nové skladby zatím nejsou, repertoáru je díky paralelním partám Fast Farragos a F.B.H.C. docela hodně. „S těmi budeme také koncertovat, takže uvidíme, kam se to celé zvrtne dál. Největší hudební událostí je pro Sklad Na Rock tradiční festival Kladenské dvorky, kde skupina zahraje 8. června,“ dodal Jaránek.