Kladno – Křest první knihy o současném životě v Kladně přilákal do čajovny desítky lidí. Američan Morgan Craig přenesl na papír obraz Kladeňáků bez všech předsudků a zdůraznil kladné stránky života ve městě, se kterým se seznámil před patnácti lety.

Večer plný milých slov o Kladně o jeho obyvatelích doprovodil hrou na kytaru Jan Paulík a ukázky z knihy přečetl Václav Fikerle. Pro autora si připravili pořadatelé také malé překvapení, tanečnici Lunu Isis, jež doprovodil bubeník David Haberzetti.

Morgana Craiga můžete často potkat v centru Kladna, kde stále sbírá nové dojmy, zastavuje se na kus řeči s žáky současnými i bývalými. Často také sedává se studenty a povídá si s nimi o životě. „Důležité je vědět, kde a s kým bydlíme,“ říká americký kantor, který si zakládá na tom, zjistit si o svých žácích co nejvíce a pak s nimi teprve pracuje.

Mnoho Kladeňáků možná ani netuší, co všechno patří do kladenského komunitního života. Postřehy v Kladenských povídkách o každodenním dění v Kladně otevřou možná oči kdejakému kritikovi tohoto města. Morgan Craig žije v Tuchlovicích, učí například na Gymnáziu Kladno a vede i seminář anglické literatury na Univerzitě Karlově. Do velkoměsta se stěhovat určitě nechystá, protože Kladno je pro něj prostě město, které mu přirostlo k srdci.