Také díky tomu budou moci příchozí v tomto projektu slyšet mimo jiných nejžádanějšího swingového kytaristu Marka Rejhona, který vystoupí ve finální části programu, kdy všichni tři hudebníci zahrají dohromady. Proč se zdánlivě úplně rozdílní hudebníci rozhodli spojit a vystoupit ve vánočním čase? Jak bude program akce vypadat? Na tyto otázky odpovídali Kladenskému deníku.

Je to váš první společný počin?
Karel Pazderka: Jsme tři kamarádi, kteří se potkali v září před dvěma lety v restauraci Na Kuklíku u umakartového stolu…
Jan Loněk: To žádný umakartový stůl nebyl. Byl to masivní dřevěný stůl
Karel Pazderka: … a dostali jsme nápad, že bychom spolu mohli něco udělat. Mě tehdy napadlo uspořádat akci na Vánoce v roce 2013 s názvem Písničkáři k Vánocům.

Proč koncert zrovna na Vánoce?
Karel Pazderka: Proč k Vánocům? No, to už nevím. Nicméně jsme před těmi dvěma lety udělali tři večery ve třech kladenských kulturních stáncích. Jeden byl v Dundee jamu, další ve vinárně Ateliér a třetí v restauraci Na Kuklíku. Vyprodali jsme tři večery, tedy především ženami. (smích)

Máte převážně ženské publikum?
Karel Pazderka: Ano, jsou to krásné a inteligentní ženy a chodí většinou na mě (smích). Tímto bych chtěl ženám poděkovat, za to, že nás mají rády. Zkrátka po dvou letech jsme se rozhodli zopakovat vánoční akci, ale tentokrát v Divadle Lampion, abychom všechny ty ženy měli pohromadě na jednom místě.
Jan Loněk: Karel Pazderka má velkou duši a má rád velké projekty. Mě by vůbec nenapadlo hrát na divadelních prknech. Cítím se spíše jako kavárenský typ, ani mi ta kavárenská atmosféra, když si třeba u hraní lidé povídají, nevadí. Karel mi doslova řekl, že si chce zahrát v divadle. Na to jsem mu odpověděl, že je to hezké, ale že to obnáší spoustu práce a peněz. Ale jelikož Karel nezná překážky, tak to dopadlo.

Čili projekt se jmenuje Písničkáři k Vánocům?
Jan Loněk: Chtěli jsme vystoupit jako kladenští písničkáři. Náměsti je v těchto dnech plné interpretů, kteří nemají s Kladnem a podle mě se zajímavou muzikou nic společného. V Norimberku na náměsti nevystupuje Sasha, nebo jiné popvé hvězdy z 90. let a německé trhy mají tradici. Hrajou tam místí kapely. Chtěli jsme dokázat, že domácí, v podstatě neznámí hráči s vlatními písněmi si můžou zahrát v centru! Ten projkt je autentický a jsme rádi, že si v Lampionu můžeme zahrát
Michal Koberstein: Chtěli jsme akci uspořádat v divadle, aby se o nás dozvědělo i více lidí. Ne každý chodí třeba do Dundee jamu.

Mohou si lidé už kupovat vstupenky?
Karel Pazderka: Lístky se dají koupit v předprodeji v systému Colosseum Ticket nebo v kase městského divadla.

Měli jste dohromady nějakou speciální přípravu na koncert?
Michal Kobrstein: V první půlce budeme hrát každý sám svou tvorbu. Druhá část už bude společná a na tu jsme nacvičovali.
Karel Pazderka: Okolo nás budou velmi dobří hudebníci. Někteří jsou lepší než my, čili je nesmíme nechat dlouho hrát.
Jan Loněk: Většina je lepší. My jsme písničkáři, ale instrumentálně na tom kromě Michala, nejsme tak dobře. Proto jsme si pozvali vynikající hudebníky, takže i ti návštěvníci, kteří si potrpí na instrumentální muziku, si přijdou na své. Nebude to tak, že bychom tam seděli s kytarou. Já budu hrát se svou kapelou The Furnitures a Karel se svou skupinou Karel Pazderka a band. Mimo jiné vystoupí vynikající swingový kytarista Marek Rejhon, je to eso.

Jak bude akce dlouhá?
Karel Pazderka: Musí to být tak dlouhé, aby publikum překvapilo, jak je to krátké. První část je asi hodinová, druhá bude o něco delší. Naším úkolem je, aby nikdo neusnul. Máme tedy zájem o odpočinuté a vyspalé diváky, protože náš program bude zcela vyčerpávající. Ovšem mezi částmi bude přestávka, ve které si lidé mohou říci, co dostali pod stromeček. A chtěl bych moc poděkovat všem, kteří nám s tímto večerem pomohli.