„Průvod bude doprovázen Hornickou hudbou Žehrovanka a mažoretkami TJ Sokol Kladno," řekl mluvčí kladenského magistrátu Vilém Frček. Procesí se zastaví na náměstí Starosty Pavla před kostelem Nanebevzetí Panny Marie, kde duchovní požehná soše sv. Vavřince, patrona kuchařů a cukrářů, kterou nesl průvod. Trasa bude ukončena na parkovišti u Zádušní ulice, kde se  nachází hlavní pódium.

A na jaký program se mohou návštěvníci kladenské tradice těšit? Kromě koncertů je to závod v pojídání palačinek a soutěž kuchařských mistrů Gastro Vavřinec 2012, která se uskuteční v podniku hned vedle zámecké zahrady. Soutěžní jídla na téma staročeská  kuchyně, budou moci ochutnat také návštěvníci oslav.

„Dalším tahákem bude tradiční carvingová show. I letos je v plánu tak zvaný melounový triatlon, odhad váhy melounu, běh s melounem, půlení melounu, melounová řetězovka a další," dodal k programu mluvčí Frček.
Novinkou je uspořádání kvalifikace Mistrovství České republiky  ve vaření kotlíkových gulášů. Dalším zpestřením bude kuchařská show v podání Ondřeje a Filipa neboli Kluků v akci. Zájemci se na ně mohou těšit od 12.30 a 14.20 hodin.

„Oslavy svatého Vavřince mají v Kladně velkou tradici. Jsme rádi, že se již poosmé organizují za tak silné podpory a zájmu veřejnosti nejen z Kladna, ale i z okolních lokalit. Věřím, že si i aktuální ročník všichni náležitě užijí," vyjádřil se  kladenský primátor  Dan Jiránek.

Kulturní doprovodný program na hlavním pódiu  bude   již tradičně uvádět  známý moderátor Jan Čenský. Návštěvníci zámecké zahrady se  pak mohou těšit na  Dana Adama.