„Nabídli jsme prostor lidem, kteří se občas dívají přes hledáček kamery a své názory, postoje a postřehy vyjadřují prostřednictvím filmového obrazu. Chceme promítat snímky co mají smysl. Rozhodujícím kritériem pro zařazení filmu do projekce není špičková technická kvalita, ale obsah. Nechceme promítat zážitky z dovolené, ale snímky, které mají nápad a myšlenku, „ uvedla prezidentka festivalu Helena Valtová.

Organizátoři Klapky nabízejí široké spektrum filmů jak hraných, tak dokumentárních, ale i další krátké záběry bez omezení žánru.

Stejně jako při Slanfestu se organizátoři pokusí všem přítomným poskytnout inspirativní setkání se zajímavou osobností ze světa filmu.

Do Slaného například každoročně přijíždí tamní rodák režisér Karel Smyczek, který svým mladým kolegům předává řadu cenných rad i zkušeností.

Kulturní maraton odstartuje 1. března ve 14 hodin v prostorách Kladenského divadélka. Z došlých 60 snímků vybrala porota 18, které se zapojí do soutěže.
Předvedené snímky jsou časově omezeny, každý mámaximálně třicet minut. Součástí setkání jsou koncerty kapel Furnitures a Zrní a výstava – Kladno objektivem amatérských fotografů.

Festival se uskuteční pod záštitou primátora města Kladna, mediálním partnerem akce je Kladenský deník. (hus)