„Věříme, že spokojeni budou zejména ti, kteří do naší knihovny přicházejí s dotazem, zda je u nás možno kopírovat? Dosud jsme jim nemohli vyhovět, teď již naše odpověď bude kladná,“ vysvětluje vedoucí knihovny Lenka Štýbrová. „Naši čtenáři i ostatní zákazníci mohou nově využít možnost kopírování, ale posloužíme i těm, již požádají o skenování. Každému zájemci dokument oskenujeme na vlastní paměťové médium nebo odešleme do e-mailové schránky zdarma,“ dodává Lenka Štýbrová.

Vedoucí knihovny dále prozradila, že zkvalitnění služeb je možné zejména díky grantu Středočeského kraje na podporu knihoven a také pochopení města Velvary, které část finančních nákladů pokrylo z rozpočtu města.

Další novinkou pro registrované čtenáře je bezplatný přístup na internet. Velvarská městská rada v těchto dnech odsouhlasila s okamžitou platností zrušení poplatků za využívání internetu ve zdejší knihovně. Ti, kdo budou chtít služby knihovny využít jednorázově, mají nyní možnost zaregistrovat se jen na jeden den. Poplatek za tento druh registrace činí pouhých pět korun.

Vzhledem k tomu, že historická barokní budova bývalé Panské hospody, kde sídlí městská knihovna, se nachází na strategicky výhodném místě v čele velvarského náměstí, je oprávněný předpoklad, že její nové služby přivítá a bude využívat stále více zákazníků.

Zdeňka Ortová