Společně s třídní učitelkou Radkou Vojtušovou se zúčastnili zábavného soutěžního programu, který oslavil dílo této stále populární spisovatelky dětských knížek.

Za nejoblíbenější literární postavu z pera světoznámé spisovatelky byla dětmi zvolena Pipi punčochatá. Proto si v průběhu pěkného programu mohly dokreslit takřka v nadživotní velikosti svoji vlastní dívku, která by odpovídala jejich představám o trošku zvláštní a potřeštěné holčičce v českém vydání.
Děti ohromně spolupracovaly a jejich výtvarný počin byl velice zdařilý. Jejich „Pipi“ pokřtily na Divošku a obdařily ji spoustou zajímavých vlastností, mezi kterými vévodila neviditelnost, schopnost čarovat a na zvláštní přání jedné ze žákyň i možnost houpat se kdykoli na lustru.

Na úplný závěr bylo vyhlášeno vítězné družstvo, které si vysloužilo sladkou odměnu. Zvláštní ceny si odnášelo pět nejčtivějších žáků čtvrté bé, kteří navštěvují velvarskou knihovnu a jsou majitelé čtenářské legitimace. Z nich se na nejvyšší příčce umístila Denisa Čadková, která si za poslední čtvrtletí vypůjčila největší počet knih. (zor)