Mladí i dříve narození si díky tomu společně zazpívají známé české koledy, ke kterým regionální Deníky každočně vydávají i speciální přílohu s texty koled. Příchozí se také letos mohou těšit na staročeskou klasiku jakou jsou: Půjdem spolu do Betléma, Narodil se Kristus Pán, Vánoce, Vánoce přicházejí a další.

Kladenský deník nebude letos chybět ani v největším středočeské městě Kladně (SVK). Koledy se však nebudou tentokrát zpívat na náměstí Starosta Pavla v jako vloni, ale pod svá ochranná křídla si zpěváky vezmou ve Středočeské vědecké knihovně. Do akce se zapojí i odbor kultury kladenského magistrátu.

„Zpívání koled se uskuteční v atriu za vědeckou knihovnou a zpívat budeme společně se sborem Song Ladies. Po skončení koled mohou zájemci zůstat v knihovně i na Vánoční jazzový koncert Evy Kleinové a Mr. Surka 6TET. Ten se koná ve velké studovně od 19 hodin,“ řekla mluvčí SVK Jitka Hrušková.

V Kladně se zpívá dále i v zahradě ZŠ v Moskevské ulici. Sejdou se zde hodinu před začátkem koled a vše vyvrcholí lampionovým průvodem.

K dalším stálicích patří i 3. ZŠ Rabasova ve Slaném, kde se z akce stala velká společenská událost spojená se školním jarmarkem. „Letos budou u příležitosti koled slavnostně otevřeny i nové odborné učebny. Akce začíná už v 16 hodin,“ potvrdila Markéta Růtová, mluvčí slánského městského úřadu.

Do rodiny deníkových zpěváků se už roky hrdě hlásí též Velvarští, kde mohutný chór zazní před tamní základní školou. Dotvářejí ho, kromě dalších obyvatel, i klienti domova pro seniory. Neméně obsáhlé těleso se rozezní před Památníkem Antonína Dvořáka ve Zlonicích pod vedením muzikanta a ředitele školy Jany Tůmy. Na profesionální úroveň Česko zpívá koledy povýšili dále v Lánech, Tuchlovicích, v Unhošti a do muzikální rodiny Deníků se přidala před pár lety i Základní škola Libušín.

Hvězdiček na interaktivní mapě Deníků přibývá každým dnem a na Kladensku jich je nyní devět. Přihlásit se mohou po vyplnění formuláře ZDE i další zájemci.