Alchymie a Rudolf II. v muzeu

Kladno – Ve Sládečkově vlastivědném muzeu v Kladně se ve čtvrtek uskuteční další zajímavá přednáška. Tentokrát přijal pozvání odborník na dějiny přírodních věd a univerzitní profesor Vladimír Karpenko. Již podruhé bude přednášet v muzeu na téma alchymie, tentokrát se zaměřením na rudolfinskou dobu, v níž tato věda vzkvétala. Přednáška začíná od 18 hodin. Návštěvníci se dozvědí jak vypadala zlatá doba alchymie a jaký byl její hlavní podporovatel na císařském dvoře. Zájemci se dozvědí více o bájném kameni mudrců i elixíru mládí.

Objevte místa spojená s trampingem

Kladno – Městská knihovna Kladno představuje unikátní projekt, který ve filmových sekvencích ukazuje krásné kouty naší vlasti spojené s trampingem. Návštěvníci knihovny se objevování trampských míst dočkají v pátek v 18 hodin. Zasvěcený komentář má ve filmu Miki Ryvola, nestor trampského hnutí. Celým pořadem provází hrou na kytaru a zpěvem Luboš Hrdlička, bývalý člen skupiny Nezmaři a autor mnoha hitů.

Josef Fousek vystoupí v bílichovském kulturáku

Bílichov – Oblíbený kladenský spisovatel, písničkář a textař Josef Fousek, člověk s kritickým pohledem na svět a na společnost, který se nikdy nezdráhal říci svůj názor, zavítá se svou kytarou na setkání do Bílichova, a to v sobotu od 15 hodin. Vystoupení se koná v tamním kulturním domě. S sebou k podpisu si mohou zájemci přinést i autorovy knihy. Předprodej vstupenek je v obecním úřadu.

V Brandýsku bude k vidění bojová technika

Brandýsek – Dvaasedmdesáté výročí osvobození Brandýsku oslaví v obci v neděli. Na 15 hodin je naplánován pietní akt na místním hřbitově, v 16.30 hodin se pak návštěvníci mohou těšit v areálu bývalé vodárny na prezentaci a bojovou ukázku vojenské techniky. Po dobu konání akce jsou zajištěny stánky s občerstvením

Vítání ptačího zpěvu se koná na Čabárně už v neděli

Brandýsek – Mezinárodní den ptačího zpěvu se uskuteční v neděli od 7 do 11 hodin v Naučném středisku ekologické výchovy Kladno – Čabárna Brandýsek ve spolupráci se záchrannou stanicí AVES. Spolu s ornitology se příchozí vydají na krátkou procházku pozorovat a poslouchat ptáky lesů, polí a luk v okolí Čabárny. Na závěr čeká účastníky ukázka odchytu a kroužkování drobných ptáků. Vedoucí procházky je ornitolog Milan Tichai. Akce je podpořena Středočeským krajem.