Koncert kapely Orchestar se spoustou známých písní, které nenechají nohy v klidu, mozaiková dílna s Gábinou Beranovou, na které si bude možné vyrobit číslo popisné na fasádu, možnost sednout si s dekou na trávu a vyjádřit svůj názor na prostor kulaťáku i k životu na Bressoně. Tím vším bude nabitý program Sousedské slavnosti, kterou přichystal spolek Halda ve spolupráci s obyvateli Bressonu.

„Chceme tímto happeningem sezvat všechny z Bressona i přespolní a ukázat, že veřejný prostor může vypadat i jinak, než jak ho máme roky zažitý. Stačí k tomu jen nápad a trochu vůle,“ popisuje smysl akce Roman Hájek ze spolku Halda. Zároveň vyzývá účastníky, ať na akci přinesou něco dobrého na zub a podělí se se sousedy.

Vendula Humlová, která akci organizuje za místní, doplňuje: „Pro nás Bressoňáky je kulaťák místo s nevyužitým potenciálem. V loňském roce sice proběhla jeho dílčí úprava, která ale nevyřešila jeho bolavá místa. Jde o centrální bod čtvrti, kudy se ale jako chodec pomalu bojíte projít. Sousedskou slavností chceme částečně i otevřít diskusi o tom, jak by se prostor dal změnit.“

Vedle kulturního programu tak budou návštěvníci moci diskutovat, co by si na kulaťáku přáli, nebo vyjádřit do pocitové mapy své názory na život v celé čtvrti. „Z tohoto mapování vznikne výstup, který, věříme, by v budoucnu mohl posloužit pro další kroky proměny prostoru,“ dodává Hájek. Hlavní program potrvá od cca 14:30 do 17:30.

Sousedská slavnost probíhá díky finanční podpoře Nadace Proměny Karla Komárka, která již v Kladně pomohla spolku Halda rozhýbat život na náměstí Jana Masaryka pod věžovými domy. V časovém rozmezí od 14:00 do 19:00 bude kruhový objezd pro automobily uzavřen (průjezd bude možný jen pro autobusy a IZS), objízdné trasy budou vyznačeny.