Velvary – Dávku kultury si pro návštěvníky v předadventním čase přichystal velvarský Spolek Natvrdlí. V pátek 24. listopadu od 19 hodin v sále ZUŠ Velvary přináší divadelní hru: Já měla hezkej život. Letošní nové představení kralupského divadelního spolku Scéna je monodramatem, které podle povídky Ivana Bunina napsal Ota Ornest. One-woman-show Marušky Brázdilové v režii Týny Hénigové a Heleny Plickové. Hudbu k představení složil Martin Káš. 

Kladensko – V pořadu K věci rozebírá moderátor Tomáš Pancíř aktuální témata s významnými osobnostmi. Hostem v úterý 21. listopadu bude místopředseda Občanské demokratické strany, starosta Líbeznic a také nově zvolený poslanec Poslanecké sněmovny Martin Kupka. Hlavními tématy rozhovoru budou přepočet hlasů ODS ve volbách do Poslanecké sněmovny ve středních Čechách. Pořad K věci si můžete poslechnout po 15. hodině na Českém rozhlasu Region na frekvenci 100,5 nebo 100,7 FM. 

Kladno – Současná konverzační komedie pro dva manželské páry je dílem mistra žánru, herce a režiséra Woodyho Allena, kterou uvede v premiéře v sobotu 25. listopadu od 19 hodin kladenské divadlo. Phyllis je psychoanalytička, její manžel Sam právník. Howard je nepříliš úspěšný spisovatel a jeho žena Carol nakupuje, roznáší drby a mimo jiné se také zapletla se Samem. Rozjíždí se bláznivý kolotoč překvapivých odhalení i méně překvapivých výčitek a intrik, na jejímž konci čeká nečekaná a očekávaná pointa, která vás možná zaskočí, ale zcela jistě pobaví.