Slaný – Společnost patriotů Slaného a Vlastivědné muzeum ve Slaném pořádají setkání v přednáškové místnosti muzea. O právu útrpném ve středu 21. února od 17 hodin přednáší Miroslav Vopat alias Kat Vopat. Zavede vás do historie mučení a poprav. Výklad je humorně koncipovaný s aktivním zapojením dobrovolníků. Exponáty volně přístupné návštěvníkům.

Kladno – Nechci zůstat sám. Tak nazval kladenský bavič Lubomír Čužák Rys svoje nové CD. Na jeho křest se mohou těšit návštěvníci zábavního večera, na kterém opravdu sám nezůstane. Ve čtvrtek 8. března se v kladenské restauraci U Meisnerů sejdou jeho přátelé z řad showbysnysu, kteří mu s cédéčkem pomáhali. Zpěváckou frontu zastupují Magda Malá, Bohuš Matuš, Petra Zámečníková, dále Patrik Fox se skupinou, kamarádi z legendární valdecké restaurace Pod hvězdičkami a jako velká hvězda večera Karel Vágner. Začátek je v 19 hodin a vstupenky je možné koupit přímo U Meisnerů.

Unhošť – Melicharovo vlastivědné muzeum v Unhošti si pro své návštěvníky připravilo další výstavu. Na zítra od 18 hodin totiž chystá slavnostní zahájení výstavy 120 let spolkového rybaření v Unhošti 1898–2018. Výstava bude přístupná až do 16. března.

Knovíz – Obec Knovíz pořádá 1. obecní společenský ples v pátek 16. února od 20 hodin v hospodě Na Mýtince. K tanci a poslechu hraje kapela Tancovačka Band Martina Dvořáka se zpěvačkou Kateřinou Zímovou. Moderátorem večera je Zdeněk Vrba. Chybět nebude tombola ani tradiční půlnoční překvapení.

Slaný – Slaný Hotel Hejtmanský dvůr pořádá 7. hejtmanský ples. Akce se koná v sobotu 17. února od 19 hodin, přičemž uvítací drink se podává už od 18 hodin. Na hosty čeká velkolepý raut, báječná hudba v podání Carolina Bandu, tombola o atraktivní ceny a především nebudou chybět okouzlující finalistky bojující o korunku a titul Model of Hejtmanský dvůr vše pod vedením Miss a modelky Danielou Bouší Frantzovou Akci moderuje Patrik Rozehnal. Vstupenky jsou v prodeji na recepci hotelu.

Kladno – Sokolské šibřinky na téma První republika ovládnou sál Kina Sokol v Kladně v sobotu 17. února od 20 hodin. Akci pořádají mažoretky Květinky a Sokol Kladno. Vítáni jsou dámy a páni v prvorepublikových apartních oblečcích. Můžete se těšit se na živou hudbu, tanec, bohatý program, tombolu i stylovou výzdobu. Vstupenky k sezení jsou ke koupi každý všední den od 14 do 21 hodin v sokolovně Kladno.

Slaný – Tradiční již 8. knihovnický karneval pro malé i velké se uskuteční v neděli 18. února v Městském centrum Grand ve Slaném. Na programu je diskotačení s Bárou Ladrovou, soutěže a bohatá tombola. Vstupné je 60 korun, rodinné vstupné 200 korun, zahrnuje dva dospělí a dvě děti. Vstupenky v prodeji v knihovně oddělení pro děti a na pobočce Na Dolíkách.