„Pro návštěvníky budou připraveny atraktivní lanové aktivity, soutěže a kvízy zaměřené na přírodu. Bude se zde prezentovat záchranná stanice AVES, k vidění tu budou malá zvířata, za malý poplatek si lze udělat pěkný dárek v tvůrčích dílnách při batikování, drátkování, pletení z proutí, zdobení perníčků, či ubrouskové technice. Těšit se mohou také na astronomické pozorování,“ uvedla Šárka Sandevová z Labyrintu.

Velkým lákadlem bude letos ukázka poštovních holubů z Hradečna, v případě příznivých podmínek budou kolem 16.30 hodin vypuštění k letu do cíle. Další novinkou bude ukázka military.

Do Dne Země mohou zájemci ještě vyrobit co největší hliníkovou zeměkouli ze stříbrných obalů od čokolád a dalších potravinářských výrobků. Na akci pak budou vyhodnoceny ty nejlepší a jejich autoři získají odměny.

„Návštěvníci by neměli na Den Země vzít zeměkoulové kupony, které se dají získat na vybraných dubnových akcích Labyrintu. Za ně bude možné vyhrát pěkné ceny. Losování kuponů se uskuteční od šestnácti hodin,“ upozornila Sandevová.

Vstupné na Den Země je zdarma.