„Pro návštěvníky připravujeme atraktivní lanové aktivity, soutěže a kvízy zaměřené na přírodu. Bude se zde prezentovat Záchranná stanice AVES, lidé uvidí malá zvířata, za malý poplatek si mohou udělat pěkný dárek v tvůrčích dílnách při netradičních činnostech, jakými jsou batikování, drátkování, pletení z proutí, zdobení perníčků či ubrousková technika. Odpoledne se také mohou těšit na astronomické pozorování, které zajistí astronomický kroužek,“ informovala pracovnice Labyrintu Šárka Sandevová.

Do Dne Země mají Kladeňáci ještě možnost vyrobit co největší hliníkovou zeměkouli vytvořenou ze stříbrných obalů od čokolád a dalších potravinářských výrobků. „Na akci pak vyhodnotíme ty nejlepší a jejich autoři získají odměny. Rovněž by neměli zapomenout vzít na Den Země zeměkoulové kupony, které lze získat na vybraných akcích Labyrintu až do 17. dubna. Jejich seznam je zveřejněn na webových stránkách střediska,“ sdělila Sandevová.

Při oslavách Dne Země bude možné zakoupit malé občerstvení. Vstupné na akci je zdarma. Za drobný poplatek bude k dispozici soutěžní karta. Pokud na ni návštěvník bude mít vyplněná všechna políčka, získá odměnu.