Divákům pohádka připomíná doby, kdy Matěj Kopecký kočoval se svým loutkovým divadlem. Děj doprovází řada lidových a národních písniček. Hrají: Drahomír Mráz, Magdalena Lažnovská, Claudia Eftimiadisová, Justin Svoboda (na snímku), Martin Dusbaba, Jakub a Hana Hubertovi a Michal Džula. Čerta s Káčou mohou diváci opět zhlédnout už dnes od 10 a 15 hodin nebo v pondělí a úterý od 9 hodin.

Ve svém pojetí se režisérka Zita Morávková nechala inspirovat tradičním kočovným loutkovým divadlem: „Četla jsem starou verzi Čerta a Káči, kde vystupoval Kašpárek, a hned na začátku jsem si představila loutkové divadlo Matěje Kopeckého. A pak mi přišlo, že by mohlo být zajímavé, kdyby loutky nebyly loutky, ale hráli by je lidé. Takže herci dostanou na hlavu vahadla a vodit je bude čert s andělem…“ Nezbedný čert Belelefous uzavře ve své rozmarné hře s andělem Svatojánkem sázku o lidský osud. Podaří se nějakému smrtelníkovi dostat zpekla zpátky na zem nebo ne? Pokud ano, budou moci lidé svobodně žít. Pokud ne, zůstanou závislí na čertovském rozmaru…

Zita Morávková vystudovala herectví alternativního a loutkového divadla na pražské DAMU vročníku Miroslava Krobota. Svou kariéru začala v Dejvickém divadle a posléze prošla mnoha alternativními projekty, včetně Kratochvílení divadla Continuo. V současnosti je herečkou kladenského divadla Lampion, kde ztvárnila nejrůznější role, včetně operní pěvkyně Salsy vTajemném hradu vKarpatech. Jejím režisérským debutem byla autorská hra Hromádkáři pro studio Damúza vroce 2003. Pro pražské divadlo Gong nastudovala pohádky Strašidlo Bublifuk a Čertův švagr.

Do tvůrčího týmu si režisérka vybrala scénografku Petru Vykoukalovou a hudebníka Pavla Kovaříka, kteří jsou pravidelnými spolupracovníky divadla Lampion Kladno. Zejména ve spolupráci srežisérem a uměleckým šéfem Ondřejem Lážnovským vytvořili tito tvůrci celou řadu pohádek. Mezi nejnovější patří Červená Karkulka.