Nefalšovanou klauniádu uvádí Divadlo Lampion. Hravé představení Klauní rodinka je určené pro malé diváky od tří let. Určitě potěší návštěvníky mateřinek, ale i jejich učitelky.

Hravost, humor, dobré situační gagy, tradiční klaunská čísla, to vše inscenace nabízí. Scénky jsou zasazené do ilustrací Dorky Dutkové, které celkovou roztomilost jen podtrhují.

Klauní rodinka se skládá z otce Justína, matky Cladi a jejich trochu nezvedeného synka Kubriho. Každoročně na jaře vyrážejí ve voze, jenž je součástí scény, na své štace. Justin začíná pochybovat, zda ještě může hrát, zda není starý, je líný, nechce se mu. V tom se do hry dostávají děti, které ho s chutí přesvědčují, že má ještě hrát. Čili krásná interakce s publikem.

Autentickou klauniádu připravil s herci Lampionu klaun Bilbo, vlastním jménem Jiří Bilbo Reidinger, který píše knihy o klaunství, pracuje v této oblasti i jako choreograf, pedagog a režisér. Dříve byl činný se společností Alfréd a spol., nyní má vlastní skupinu s názvem Bilbo Compagnie.

Dobře působí i živá hudba, kterou zkomponovala Sylvie Krobová. Herci Justin Svoboda, Claudia Eftimiadisová a Jakub Hubert jsou tak zároveň zpěváky a muzikanty.

A kdo Lampion zná, tuší, že dobrými. Jejich hravost nezná mezí. Umí děti zaujmout a pobavit i doprovod. „Jsem ráda, že jsme sem přišly, nečekala jsem, že to bude tak úžasné, dcerka je u vytržení a já jsem se ani vteřinu nenudila,“ hodnotila představení Eva Rákosníková, jež doprovázela dceru Elenku. Autor: Olga Fikrlová