„Myšáci bydleli ve stráni u Křivoklátu u svého strýce Zálesáka. Přišla ale velká voda a povodeň jim jejich příbytek vyplavila a všechno spláchla. Strýc Zálesák s tím ale naštěstí počítal. Měl připravenu loď . Naskočili do ní a vypluli po řece Berounce. A to i s novou postavou, vodní myší Kapitánem, který jim cestou do Prahy vypráví různé pohádky podle míst, kde zakotví. Loď se jmenuje Sylva, po Kapitánově lásce," nastínil Luděk Švorc, kudy se bude příběh oblíbené pohádkové série dále vyvíjet.

Už prý také ví, jakým způsobem se z Prahy Chloupek a Zoubek dostanou z hlavního města zpátky na své šrotiště v Kladně, ale zatím ho nechce malým čtenářům prozrazovat. Bude to pro ně překvapení.

V třetí Švorcově knize pro děti bude osmnáct pohádek. Šestnáct z nich má už nyní autor hotových. „Knihu bude opět ilustrovat kladenská výtvarnice Marcela Alfonso, která má v současné době výstavu svých obrázků v Malé galerii Středočeské vědecké knihovny v Kladně. Přál bych si, aby knížku opět vydalo nakladatelství Halda, stejně jako tomu bylo u předchozích dvou dílů pohádek. Je obdivuhodné, co lidé z tohoto sdružení dokážou. Ještě je otázkou, zda se na pultech knihkupectví objeví už před letošními Vánocemi nebo až před těmi dalšími," říká Luděk Švorc .

Významná událost ho čeká v lednu. U příležitosti jeho pětasedmdesátých narozenin bude mít ve středočeské vědecké knihovně samostatnou výstavu ze svého celoživotního díla.