Své kresby zde vystavuje mladá, bezesporu velice talentovaná malířka Raisa Alžběta Čampulková. Nedávná absolventka odborné školy, takzvané pražské Hollarky, má co nabídnout.

Na výstavě nalezneme především portréty, které jsou mistrné, perfektně zvládnutá kresba se snoubí s dokonalou malbou, portréty jsou okem do duše modelu, často se v nich projeví i osobní vztah, jenž k nim Čampulková má. Vystavuje zde však i zvířata a další motivy.
Dokonalé řemeslo je přímo fascinující, návštěvníci vernisáže nevěřícně přistupovali k obrazům, aby se skutečně přesvědčili, že toto je možná dokázat pastelem.

Mladá malířka je žákyní akademické malířky Renáty Kaiserové a její výtvarné školičky Vějířek, kde se systematicky ke studiu odborné výtvarné školy připravovala.

„Jsem moc potěšená, jak se vyvíjí a hledá si svoji cestu, mám z ní radost,“ řekla k výstavě Renáta Kaiserová. Teta mladé malířky, akademická malířka Nina Čampulková, k tomu dodala: „ Pokud by studovala vysokou školu, nevím, co by ji tam ještě učili, je to řemeslně dokonalé.“

Raisa Alžběta Čampulková poděkovala rodině a přátelům za podporu ve své práci. „Je to moje první samostatná výstava, zúčastnila jsem se několika společných. Maluju ráda od dětství, nyní mám svůj ateliér. Inspiruju se tím, co vidím, zažiju, co mě osloví. Sama nevím, co budu dále dělat, zatím maluju a jen tak se rozhlížím a přemýšlím,“ uvedla.

Vernisáž doprovodilo duo Jindřich Slováček a Koule. Výstava potrvá do 6. dubna.