Turnaje, který v kladenském kulturním domě na Sítné tradičně pořádal klub Petasites, se tentokrát zúčastnilo osmaosmdesát čtyřčlenných týmů, tedy tři sta padesát dva hráčů. „Letošní ročník turnaje se jako obvykle vydařil, i když jsme registrovali menší počet účastníků, což bylo asi dané i slunečným počasím. Celá akce se uskutečnila bez problémů, snad všichni hráči odcházeli domů spokojení,“ shrnul národní mistrovství pro rok 2019 prezident klubu Petasites Pavel Hauptman.

Prvenství mezi jednotlivci letos vybojoval Václav Dolejš z družstva Kozorbarvírna, druhé místo bral Milan Nosovský z týmu Funebráci, pomyslná bronzová příčka pak připadla Janu Mikovi z celku Ruda. „Vítězství mě moc potěšilo. Konečně se to povedlo! Už také bylo na čase. Chodím na mistrovství hrát již dlouho, odhadem je to kolem dvaadvaceti ročníků. V roce 2008 jsme sice vyhráli s Kozobarvírnou týmovou soutěž, ale velký individuální úspěch přišel až nyní,“ uvedl pro Kladenský deník vítěz Václav Dolejš, který Lóru hraje s kamarády v hospodě v Doksích dvakrát týdně. A poctivý trénink je znát, o čemž svědčí i výsledky. Také jeho tým Kozobarvírna totiž slavil - umístil se mezi družstvy na druhém místě.

Jediným celkem, na který ani hráči z Kozobarvírny nestačili, byl kladenský tým Amálka. Mužstvo v nabité sestavě Robert Božovský, Michal Božovský, Pavel Chmátal a David Stříbrný předčilo všechny ostatní. Není divu, když v jejich řadách hráli hned tři rytíři Lóry, z nichž jeden byl dokonce velmistrem řádu. „Po letech jsme se konečně dočkali prvenství v soutěži týmů. V minulosti jsme se sice několikrát umístili na dobrých místech, třeba i druzí, ale výhra nám zatím unikala,“ uvedl spokojený zástupce týmu Amálka Robert Božovský, který zároveň doplnil, že v již tak nabité sestavě ještě ze zdravotních důvodů chyběl čtvrtý rytíř Lóry Roman Korbel, kterého musel nahradit nováček Michal Božovský.

JEDNOTLIVCI (TOP10):

1. Václav Dolejš (Kozobarvírna)

2. Milan Nosovský (Funebráci)

3. Jan Mika (Ruda)

4. František Kolenčík (Trňáci)

5. Renata Kovaříková (Zajaci)

6. Petr Jícha (Jalta)

6. Pavel Strnad (Zlounský Pjeboj)

8. Karel Sucher (Malí – Jedo)

9. Jan Grubner (Pohodáři)

10. Ivan Kučera (Kamarádi)

10. Jan Tintěra (Rumáci)

 

DRUŽSTVA (TOP 5):

1. Amálka (R. Božovský, M. Božovský, P. Chmátal, D. Stříbrný)

2. Kozobarvírna (V. Dolejš, P. Dolejš, J. Novotný, M. Pavelka)

3. Ruda (J. Mika, T. Král, H. Balon, V. Ryšavý)

4. TPK (M. Toncar, J. Kuchař, R. Toncar, M. Kulhánek)

5. Zlounský Pjeboj (M. Helclová, M. Keprta, Z. Helclová, P. Strnad)