Hlavními pořadateli soutěže jsou manželé Povondrovi. Jejich partnery v organizaci akce město Kladno, Záchranná stanice pro ohrožená zvířata Aves, Naučné středisko ekologické výchovy na Čabárně, kladenská zdravotnická škola, výtvarný kroužek Zdeňka a další. Mediálním partnerem je dlouhodobě také Kladenský deník.

Soutěž má mezinárodní přesah a pořadatelům do 27. ročníku dorazily práce dětí nejen z celé České republiky, ale i dalších osmi zemí. Premiérově pak ze Spojených států amerických.

„Myšlenka ochrany přírody provází soutěž od samého počátku. „Již dříve jsme s dětmi kreslili obrázky s touto tematikou, vysazovali stromky a vytvářeli poutače na stezky, například na Vinařickou horku," uvedl k původu soutěže výtvarník Přemysl Povondra.

Nejlepší práce zaslané do Kladenské veverky mohou až do vyhlášení příštího ročníku spatřit v chodbách a vestibulu návštěvníci kina Hutník. „Zachycují přírodu jak ji děti vidí a vnímají. Nechceme je vystavovat v nějaké galerii, kam přijde jen málo lidí, tady je může vidět široké spektrum návštěvníků kina," konstatoval po pátečním slavnostním vyhlášení výtvarník.

Moderování slavnostního vyhlášení se stejně jako v předchozích dvou letech ujal ředitel Sládečkova vlastivědného muzea v Kladně Zdeněk Kuchyňka, o hudební doprovod se tentokrát postarali zpěvem a hrou na flétnu členové Dětského pěveckého sboru Sluníčko při Základní škole v Moskevské ulici v Kladně pod vedením učitelky Jaromíry Vránové.