Nyní ho čeká například zpívání české hymny na ragbyovém zápase, benefiční koncert pro nadaci Jakuba Voráčka a možná i práce na nové hymně kladenského hokeje.

Turné po USA s Petrem Jandou

Poté, co Jarda Tauber absolvoval na podzim loňského roku s Petrem Jandou turné po USA, vyrazili tehdejší učitel se svým žákem k protinožcům. Společně tato dvojice rozdávala radost prostřednictvím hudby v Adelaide, Melbourne, Sydney, Brisbane a v novozélandském Aucklandu a Queenstownu.

„Ve srovnání s americkým turné byl rozdíl v tom, že jsme většinu odehráli v československých klubech nebo sokolovnách. Amerika byla navíc brána čistě jako turné. To tentokrát si Petr Janda naplánoval dovolenou s rodinou, při které odehrál pár koncertů. Já se k nim mohl připojit a moc jsem si to užil. Bylo to strašně fajn. Ještě doteď na to vzpomínáme,“ řekl Kladenskému deníku Jaroslav.

Chvíle odpočinku v Austrálii

Kromě zmiňovaných koncertů si ale Jaroslav Tauber od poloviny února do poloviny března užíval na druhé straně planety chvilky odpočinku právě s Petrem Jandou a jeho rodinou. „Váleli jsme se u moře, jezdili na různé výlety, nebo třeba také krmili klokany. V Austrálii bylo zkrátka senzačně. Vždycky jsem si přál odjet ze zimy, která u nás v téhle době panuje, někam do tepla. A letos se mi to splnilo, navíc jsem si to užil i jako muzikant, je skvělé si tam zahrát a zazpívat,“ popisuje Tauber s tím, že si za oceánem užíval také dobrého jídla a navíc si odvezl s sebou zpátky do vlasti mnoho zážitků.

„První den jsem se probudil v Melbourne a za oknem jsem uviděl nádherné velké papoušky. Omylem jsem je pak vyplašil a dělal si z toho chvíli hlavu, protože jsem si myslel, že patří lidem, u kterých jsem bydlel. Hned jsem se ale dověděl, že tam létají papoušci stejně jako u nás kosi,“ vypráví se smíchem stoupající hudební hvězda.

Nádherná příroda na Novém Zélandu

Ve výčtu zážitků jistě nesmí chybět ani Nový Zéland. „Na Novém Zélandu bylo sice o něco chladněji, než v Austrálii, čekala nás tam ale nádherná a hlavně člověkem neponičená příroda. Neviděl jsem tam téměř jediný zahozený kus odpadku. Týká se to i čistoty ovzduší, moc dobře se tam člověku dýchá,“ sdělil Jaroslav s tím, že si na Novém Zélandu užil také například jízdu historickým parníkem z roku 1902.

Za svůj pobyt na Novém Zélandu se stihl Kladeňák Jarda setkat také s Frankem Tomasem Graplem. Jedná se o Maora, jehož otec byl původem z Brna, matka je pak zpěvačka z domorodého zélandského kmene. Ve dnech, když se s ním Kladeňák Tauber zdravil tradičním maorským pozdravem, chystali se hokejisté Kladna na důležité play-off. Co to má společného? Maor měl ovšem při setkání s Jaroslavem na sobě dres Zubrů z Přerova, týmu, se kterým se Rytíři Kladno o pár dní později utkali ve čtvrtfinále Chance ligy – úspěšně.

Bude hymna pro kladenské Rytíře? 

„To jsem vůbec nezaznamenal, to by určitě z rivality proběhly nějaké fórky“ směje se hudebník. „Já jsem Rytířům moc fandil, často jsem i navštěvoval domácí zápasy. Z postupu mám velkou radost. Napadlo mě dokonce, že bych kladenským hokejistům napsal nějakou písničku nebo hymnu, pokud by byl zájem. Za návrat do extraligy by si to určitě zasloužili. Nějaké spolupráci s Rytíři se každopádně nebráním, spíše naopak. Moc by se mi to líbilo,“ dodává.

Setkání s Frankem otevřelo Jaroslavu Tauberovi další možnosti. Zahrát a zazpívat by si měl společně se zpěvačkou Karolínou Neuvirthovou dříve Gudasovou (pozn. red. – sestra hokejisty Radka Gudase) a bývalým trumpetistou skupiny Chinaski Petrem Kužvartem novozélandskou hymnu na ragbyovém zápase Česko – Nový Zéland. Kromě toho pořádá společně s Maory 12. června v Kině Sokol v Kladně setkání s veřejností plné vyprávění o Novém Zélandu, maorských tanečků i muziky. Samozřejmě vystoupí také sám Tauber.

Mimo to se věnuje začínajícímu sólovému projektu, kapele Plán B, Duu Jaroslav, spolupráci s Petrem Kutheilem a pořádáním různých hudebních akcí. „Sólovou tvorbu dělám také z důvodu, že když mě někdo zve abych přijel zahrát sám, nechci už hrát primárně převzaté písničky. Tak věnuji teď většinu volného čas tomu, abych vytvářel svůj vlastní materiál“ vysvětluje.

Zazněly i Slzy tvý mámy

Toho mohli spatřit lidé také v televizi. Na nedávném vyhlašování ankety Fotbalista roku vystoupil společně s Petrem a Martou Jandovými. Společně všem, kdo pořad sledovali, zahráli píseň Slzy tvý mámy, a to v dosti netradiční aranži. „To byla senzace. Užil jsem si to i přes to, že fotbal vůbec nesleduji. Nabídka přišla, když jsme byli v Austrálii, a já jsem neváhal. Zahrát si společně s Petrem a Martou Jandovými je prostě bezvadný,“ dodal třiadvacetiletý Tauber.

Ten se navíc chystá na 10. července, kdy se uskuteční na Smíchovské náplavce v Praze na lodi Cargo Gallery velký benefiční koncert pro Nadaci Jakuba Voráčka. Zúčastnit by se této akce měli například Petr Janda, Petr Kolář či hokejisté Jakub Voráček a Radko Gudas.