V prostorách dvora u Lidických se přítomní přátelé krásné hudby mohli zaposlouchat do mystické keltské hudby a poezie severských skaldů v podání hudebně poetické uskupení Barbaruna, doplněné autorským přednesem poezie básnířky Evy Jurenové.

„Bylo to velmi pozitivní odpoledne. Sešli se přátele a známí, kterým tato hudba v podání Martiny Štraubové a Kamila Šedovouse Kaisra přináší příjemný hudební zážitek,“ jsou slova jedné z účastnic odpoledního Domácího koncertu. Doplnila, že se jistě všichni opět setkají na podzim.

Přestože slánská skupina Barbaruna vznikla teprve před nedávnem, má za sebou velmi úspěšnou uměleckou dráhu nejen u nás, ale i v zahraničí. Kamil Šedovous Kaisr hraje na harfu, nyckelharpu, gemshor, Martina Štraubová na harfu a loutnu i zpívá a jako host přednáší Eva Jurenová svoji poezii. Skupinu doplňují občas Jiří Wehle a Korina Podehradská.

A kde budou hrát slánští v nejbližších dnech? V Českých Budějovicích, Neveklově, Praze, Mšených Lázních, Znojmě a v mezinárodním orchestru Ivany Rea.

Hana Tichá