Loni přišlo více než dvacet tisíc lidí, letos čekají pořadatelé zhruba o pět tisíc návštěvníků více. „Naší ambicí není stále zvyšovat návštěvnost. Spíše chceme zkvalitňovat program a zázemí pro fanoušky hudby," sdělila Radka Spiesová, mluvčí hudebního festivalu.

Zázemí akce je na letišti u Panenského Týnce už od uplynulého víkendu. Do prostor auta navezla více než devět kilometrů plotů, osmnáct akreditačních buněk, šest kanceláří a dalšího vybavení. Několik dní před začátkem přijely i první dva generátory, nedávno dorazilo dalších dvacet. Budou vyrábět potřebnou elektřinu. Pro festival bylo na letišti položeno patnáct kilometrů kabelů a stovky rozvaděčů. Nechybějí ani velkokapacitní stany.

Z Prahy do Panenského Týnce bude pro návštěvníky jezdit kyvadlová autobusová doprava, připravené je i velké parkoviště pro osobní auta a prostor pro stanové městečko. Z Kladna je nejlepší autobusové spojení přes Slaný.

Příchozí se mohou těšit na řadu zajímavých vystoupení českých a zahraničních kapel, ale i autorská čtení či divadelní představení.