Od narození dánského krále nezapomenutelných pohádek Hanse Christiana Andersena uplynuly již dvě stovky let, ale jeho dílo stále milují dětí i dospělí na celém světě. Na jeho počest se proto nejen v českých knihovnách, ale i v Polsku, Slovensku a Slovinsku mladí čtenáři účastní této pohádkové noci mezi knihami se zábavně–naučným programem.

Ve Slaném čtyřicet čtyři kluků a děvčátek v pestré programové nabídce akcí připravených pracovnicemi zařízení prožilo mimo neodmyslitelného povídání o pohádkách i návštěvu hostů Terezky Jaňourové a Honzy Ráce, členů kladenského a slánského klubu karate. Také byla připravena ohnivá show, vycházka na téma Spisovatelé v ulicích a půlnoční diskotéka. Součástí bylo i malé zápisné, které knihovna již tradičně věnuje jako sponzorský dar na sovy do pražské zoo. Pochvala za slánskou noc patří všem zainteresovaným pracovnicím slánské knihovny, které připravily nezapomenutelné chvíle pro všechny zúčastněné děti.

„Další akcí, jež bude připravena pro širokou veřejnost pracovnicemi knihovny v podloubí budovy na odpoledne 2. dubna, je čtení z Bible. Mimo Slaného se čtení účastní ve stejný den osmdesát osm dalších míst v ČR,“ doplnila informací ředitelka zařízení Naďa Rollová.

Každý z malých čtenářů si z neobvyklé noci odnesl neobyčejný zážitek s nádechem dobrodružství a snad i upevnil lásku ke knihám.

Autor: Hana Tichá