Součástí hezkého dopoledne v příjemném prostředí knihovny bylo i vyhodnocení třetího ročníku soutěže O nejhezčí vánoční stromeček, s letošním námětem Ladovy vánoce. První místo mezi osmi soutěžními stromky (Slaný, Kladno, Smečno, Kamenné Žehrovice) a s ním i originální putovní stromek, si odnáší s 5643 internetovými hlasy slánská 3. ZŠ Rabasova. 

„Každý vystavený stromek byl hezký jinak. Mě se osobně nejvíce líbil s kocoury Mikeši a stylizovaným vánoční městečkem. Také byl velmi milý srdíčkový stromek. Škoda, že se také neboduje přímo v knihovně. Velmi hezká akce a pochvala všem knihovnicím,“ je osobní vyjádření Evy Hradecké z Kladna - Kročehlav, která se přišla podívat do knihovny s vnučkou Verunkou.

Pro všechny děti, které si chtěly nejen hrát, ale i soutěžit a vytvořit něco hezkého, byl připraven pestrý program. Nechyběly tvořivé dílničky, soutěžní Hrátky s čerty, vánoční kvíz a výstava Kouzlo starých loutek ve Vlastivědném muzeu, loutkové divadýlko Kuba s pohádkou Návštěva v pekle a odpolední filmová pohádka v Městském kině Medvídek Paddington 2 i velká vánoční burza dětských knih.

Hana Tichá