Expozice je doplněna malovaným sklem výtvarnice Ludmily Zápotocké. Úvodního slova se ujali ředitel slánského muzea Jan Čečrdle a Petr Kříž. Nechybělo ani hudební vystoupení Ondřeje Čečrdleho a Petry Hložkové.

Slánské veřejnosti jsou oba výtvarníci známí, protože již řadu let patří svojí výtvarnou tvorbou mezi členy Slánského výtvarného salonu, který pořádá své výstavy v nedaleké lidové Galerii V Troubě.

"Opravdu velmi zdařilá výstava. Obrazy v symbióze se sklem výstavní místnost prozářily. Je dobře, že se zde pořádají takové akce. Dobeška je se svým komorním prostorem pro výstavy jako stvořená,“ řekla návštěvnice Jana Dlouhá.

Doplnila, že za vše patří dík kustodům Dobešky Jaroslavě Broulíkové a Martinu Ničovi za jejich celoroční starost o galerii. Její slova doplnil i uvolněný člen rady města Pavel Bartoníček: "Akce tohoto typu velmi vítám, jelikož lidi stmelují a jsou pro město dobrou vizitkou. Jakoukoli podobnou aktivitu vždy rád podpořím."

Inspirativní výstava, která k prohlédnutí a zastavení, je přístupná do 13. října pondělí až pátek dopoledne od 9.30 do 11.30 hodin a odpoledne od 14.00 do 16.30 hodin. V sobotu od 9 do 12 hodin.

AUTOR: HANA TICHÁ