Mezi sebe pro zážitek malých i velkých je do obce vůbec poprvé pozvali místní dobrovolní hasiči. A bylo nač se dívat. Dvě a půl hodiny děsu, legrace a dobré zábavy.

Jak potvrdil zástupce velitele výjezdu Sboru dobrovolných hasičů Vinařice Jiří Frajman, největší zásluhu na tom, že skupina Krampush & Hexe Praha dorazila, mají manželé Hanka a Luděk Osvaldovi.

Z festivalu Kladenský svařák.
Podívejte se: Publikum v kině Sokol zahřál festival Kladenský svařák

„Jejich vystoupení jsme viděli vloni na jedné akci a byli skvělí. Takže jsme se domluvili, aby krampush přijeli i k nám. Díky sponzorským darům a dobrovolnému vstupnému, jsme je u nás mohli přivítat. Lidé byli nadšení, fotili se s nimi, takže mají na dlouho postaráno o nevšední zážitek,“ řekla Hana Osvaldová z SDH Vinařice.

Pekelníci v podání krampušáků, kteří jsou se svými maskami a kostýmy téměř nepřekonatelní, ale české čerty rozhodně ze vsi nevyhnali, protože hned v pondělí 5. prosince dorazí i ti v doprovodu, Mikulášů i andělů. „Sice nepořádáme návštěvu Mikuláše a čerta nijak organizovaně, nicméně jich po vsi bude v pondělí určitě pobíhat dost,“ uzavřel starosta Vinařic Petr Suchý.