Staré pohlednice a fotografie získal dílem od svého dědečka Josefa, na starých půdách, od pamětníků i z pozůstalostí lidí, kteří by je byli třeba vyhodili. Díky tomu je v Dobešce k vidění ucelený soubor o Slaném, který si můžete prohlížet až do soboty 13. dubna. Otevřeno je denně od 13 do 17 hodin.

„Je zajímavé se podívat, jak se změnilo město. Ani se nechce věřit, kolik se toho ne vždy k dobrému zbouralo a postavilo. Protože se již počítám mezi pamětnice, tak mi výstava připomenula mládí. Ráda se přijdu znovu v týdnu na výstavu podívat i se svoji vnučkou,“ řekla na vernisáži výstavy slánská seniorka Božena Marešová.

Mladý autor plánuje další výstavu z nabídky zajímavých pohlednic své a rodinné sbírky, která bude zaměřena na změnu blízkých obcí na Slánsku.

Do povědomí slánské veřejnosti se výstavní síň Dobeška v prostorách staré historické radnice (první zmínka z roku 1378) na Masarykově náměstí ve Slaném, uvedla řadou výstav s různou tematikou. Již několik let má proto v kulturním dění města své nezastupitelné místo. Jsou zde v komorním prostředí historické budovy pořádané zajímavé akce od výtvarné tvorby, přes výstavy z rukodělné činnosti, kulturně společenské akce (v nedávné době povídání o Číně, Francouzské fotografie), až po zajímavé dokumenty a fotografie o Slaném a jeho životních etapách.

Hana Tichá