Kdy započala vaše umělecká dráha?
Dělal jsem muziku už od dvanácti. Mamka se mě jednou zeptala, zda bych nechtěl hrát na benjo. Pak jsem přidal i kytaru a začal hrát v dětských kapelách. Jedním z důvodů bylo samozřejmě zapůsobit na přítomné dámy. Vždy jsem si myslel, že na benjo už budu hrát do konce života.

A jak jste se dostal od benja ke zpěvu?
Nejprve jsem nastoupil na jazykovou školu, která, ačkoliv mne cizí řeči velmi bavily, pro mne skončila několika nedostatečnými známkami na vysvědčení. Pak jsem rok pracoval a zkusil se přihlásit na Konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze. A vzali mě! Vystudoval jsem obor zpěv u profesora Jaroslava Kadlece, což je člověk, který mi hodně pomohl ovládat svůj hlas.

Jaké byly začátky vaší kariéry?
Pořád jsem se toulal po Praze. Chodil jsem na konkurzy do muzikálů a prošel různými kapelami. Jednou z nich byl i pražský Bigband Swang. Pořád jsem si říkal, jak to udělat, abych mohl svobodně dělat svou muziku. Prostě jen tak hrát pro lidi.

Co vás přivedlo do soutěže X Factor?
Zakladatel kapely Dobrý večer Kvintet mi řekl, že bych mohl dát dohromady vokální kapelu a přihlásit se tam. Přebral jsem si to po svém a přihlásil se sám.

Na jaké písně nejraději vzpomínáte?
Nejvíce ohlasů jsem měl, když jsem zpíval Stokrát chválím čas a taky Don´t wory, be happy.

Co jste od soutěže očekával?
Chtěl jsem se hlavně prosadit. Mojí vlastní metou bylo dostat se do přímých přenosů. V prvním kole přímého přenosu jsem si chtěl dobře zazpívat. Vítek Pokorný mne oslovil s nápadem zazpívat Beatles upravené do swingu. Nejprve jsem byl skeptický, ale potom jsem si to poslechl a věděl, že jinam cesta nevede.

Jaký je to pocit, stát se finalistou soutěže X Factor a být se slavným?
Teď dělám to, co jsem vždycky dělat chtěl. Je to ale mnohem těžší, než jsem si myslel. Z fyzické námahy se vyspíte, ale duševní únava je mnohem horší. V neděli jsem šel spát v jednu hodinu v noci a nemohl jsem usnout. Stále musím na všechno myslet.

Jak se změnil váš osobní život?
Přítelkyni jsem měl při vstupu do soutěže a jsem s ní i teď. Vše se otočilo o stoosmdesát stupňů. Ona je z branže, což je výhoda. Chápe to, co prožívám. Ztratil jsem obrovskou část soukromí. Vždy je to pouze otázka času, než mě někdo osloví. Včera jsem byl v supermarketu a dva kluci mě tam celou dobu sledovali. Jednou jsem jedl u stánku. Lidi přijdou rovnou do talíře, abych se jim podepsal. Je důležité najít správnou mez. Klid je teď větší pouze v tom, že nejsem každý den v bulváru.

Co na to vaše rodina?
Rodiče to se mnou strašně prožívali. Mamka se mnou jezdila na všechny přenosy. Táta k tomu od začátku přistupoval dost skepticky. Když už to směřovalo k závěru, tak mi řekl, že se omlouvá, že o mě kdy pochyboval.

Co přišlo po umístění ve finále X Factoru?
V současnosti jsem u Sony Music, stejně jako Jirka Zonyga. Mou povinností i přáním je teď natočit desku, která by měla být hotová už do Vánoc. Je to dost šibeniční termín, hlavně z důvodu, že bych chtěl napsat co nejvíce vlastních textů. Nejdéle prvního prosince by měla být na pultech.

V jakém stádiu je vaše nové CD?
„Teď mám rozdělaných čtyři pět písniček. Pracujeme na tom s Patrikem Hlavenkou ze skupiny Toxic.

Co chcete prvních CD fanouškům sdělit?
Svůj osobní názor na všechno. Chci, aby byla česká. Možná tam bude jedna písnička v angličtině, ale víc ne. Chtěl bych deskou poděkovat všem lidem, kteří mi v soutěži fandili. Rád bych se jejím prostřednictvím přiblížil svým posluchačům. Nechci uhýbat nebo slevovat ze svých nároků na hudbu. Mojí představou je akustická hudba, žádné velkolepé aranže.

Co sám nejraději v soukromí posloucháte?
Poslední dobou si nepouštím nic jiného, než obyčejné písničky. Miluji soul, ale čím dál tím bližší jsou mi věci, jako kapela No name, zpěvák Nohavica nebo Robert Křesťan. V duchu takových obyčejných písničkářů bych si představoval svou desku. Myslím si, že když se spojí smysl pro harmonii Patrika Hlavenky a má touha po melodii, tak by mohly vzniknout pěkné věci.

Chystáte také živá vystoupení?
„Jde o to, jestli se to chytne. Na tom budou potom záležet koncertní vystoupení. Momentálně mám nabídku na vystupování se skupinou Bigband a dále také rozjednané turné s jednou českou legendou. Doposud je to v jednání, takže se o tom nemohu více zmiňovat. Každopádně o vystupování nouze nebude. Turné k nové desce bude určitě po Novém roce. Zatím je ve fázi plánování.

Jak jste se dostal až k nám na Kladno a jak bude čtvrteční koncert v zámecké zahradě vypadat?
Myslím si, že moje agentura rozesílala nabídky. Na živá vystoupení mám připravený program. Teď zpívám jak věci z X Factoru, tak swing nebo své oblíbené písně. Jezdím někdy i s kytarou. Doufám, že na Kladně nějaké fanoušky mám. Moc už se na ně těším..