18. duben byl mimořádně šťastným dnem pro televizního moderátora Karla Voříška.
Slánský rodák se stal v přímém televizním přenosu při udělování cen prestižní divácké ankety TýTý v Hudebním divadle Karlín doslova hrdinou večera, když získal nejen první místo v kategorii Osobnost televizního zpravodajství, ale stal se i Absolutním vítězem celé soutěže.

Ani výborný scenárista by pro vás snad nevymyslel tak zajímavý průběh večera. Už jen váš samotný dobrodružný příchod, kdy jste si první cenu převzal doslova v hodině dvanácté…

Máte pravdu, bylo to v poklusu. Ale dobrodružné to bylo, až v divadle.
V taxíku, když jsme s kolegyní Markétou Fialovou jeli z vysílání televizních novin, jsme byli ještě v poklidu. Nic jsme netušili.
Ale když jsme u Karlínského divadla vystoupili a všichni nás honem, honem naháněli do sálu, hrála fanfára a na pódiu stál náš ředitel, tak jsme pochopili - něco se děje.

Patříte mezi improvizátory, nebo jste si případnou děkovnou řeč připravil dopředu?

V takovém případě improvizuju a upřímně, myslím si, že na výsledku je to i vidět. Je to jak v životě, někdy se zadaří víc někdy míň.

Jelikož vaše kolegyně Markéta Fialová obsadila hned za vámi druhou příčku, jste diváky jednoznačně považováni za nejoblíbenější moderátorskou dvojici. Proč si myslíte, že vás tak kladně přijímají?

Musíte se zeptat diváků, a pak dejte vědět, také by nás to zajímalo. V každém případě jsem rád, že mám Markétu vedle sebe a že na sebe slyšíme.

Večer však pro vás měl ještě jedno překvapení v podobě celkového vítězství. Byl jste hodně zaskočený?

Zaskočený je slabé slovo. Byla to infarktová situace, naštěstí vedle mě seděla Markéta a postavila mě na nohy.
Co byste vzkázal čtenářům Kladenského deníku jako čerstvě korunovaná televizní osobnost?
Že žádnou korunu nemám. A že svému rodnému kraji děkuju za podporu.

Děkuji za rozhovor: Zdeňka Ortová