Z divadla navíc odchází umělecký režisér Daniel Přibyl, podle ředitelky divadla Blanky Bendlové to nesouvisí s rušením premiér. Dramaturgický plán divadla by měl podle rozhodnutí radních připravit Ladislav Pavlík z kladenského magistrátu.

Na jednání kladenské rady byl Pavlík, který je vedoucím oddělení právních subjektů, kultury, tiskových a administrativních agend, také pověřen zajištěním správy nově opraveného objektu Městského divadla Kladno a koordinací jeho zkušebního provozu.

„Daniel Přibyl odchází 
z osobních důvodů,“ řekla 
v sobotu odpoledne Kladenskému deníku ředitelka Bendlová. Ta nyní připravuje náhradní plán, který zřejmě zahrne ještě další premiéru v Divadle Lampion, kde soubor dočasně působí. „Budu asi trojnásob opatrná, aby to zase nebyla vůči těm lidem taková blamáž, protože byť za to nemůžu, je to nepříjemné,“ dodala ředitelka k plánům.

Herci začnou v opravované budově zkoušet nejdříve na přelomu února a března. V divadle už skončily stavební práce, ještě je ale třeba zajistit vybavení, které bude hotové podle kladenského primátora Milana Volfa (Volba pro Kladno) nejdříve v únoru. Celkem vyjde oprava na více než 110 milionů korun, většinu nákladů pokryje dotace.

Představení Tančírna 
v Kladně mělo být inspirováno stejnojmenným francouzským filmem a mělo reflektovat 100. výročí divadla včetně místních motivů. Nazkoušet ho měl režisér a umělecký šéf Švandova divadla na Smíchově Dodo Gombár.

Další představení bude divadlo připravovat podle rozpočtu pro příští rok. Před rekonstrukcí činil rozpočet kladenského divadla a Divadla Lampion dohromady zhruba 40 milionů korun, pro příští rok by měl být zřejmě vyšší. Schvalovat ho budou zastupitelé na konci roku.

Opravu divadla od začátku provázely komplikace, například s výběrovým řízením.

Navíc letos muselo město kvůli nedodržování termínů vypovědět smlouvu firmě, která divadlo opravovala, a vybrat novou. Na firmu, která opravu divadla nedokončila, Kladno podalo správní žalobu. Město se snaží uplatnit na firmě CGM, která původně rekonstrukci dělala, pohledávku téměř 70 milionů korun.

Z historie

Budova Městského divadla v Kladně byla otevřena 11. května 1912 a dokončena v roce 1915. Jejími autory jsou architekt Jaroslav Rössler a stavitel Emil Hrabě. Divadlo stojí na místě bývalého hřbitova zrušeného v roce 1893. Při opravách divadla našli archeologové více než 130 hrobů.