Kladenský deník ocenil o víkendu vítěze hudební ankety čtenářů Deníku Kladenský Otík 2013, kterou redakce pořádá už od roku 2010.

Čtenáři sami nominují zpěváky a zpěvačky, stejně jako soutěžící i v dalších kategoriích, kteří následně bojují o první pozice.

Stálicemi v soutěži jsou, kromě dalších, také muzikanti z kapely Gladly S.W., která letos, stejně jako v loňském roce, vyhrávala na plné čáře.

Přestože od čítání vítězných hlasů uplynul už nějaký čas, zastihnout muzikanty při jejich pracovním vytížení není tak docela snadné. Diáře, stejně jako letní sezónu, mají kapely většinou beznadějně plné.

Kladenský deník si proto vybral uplynulý víkend country festival Valdecký háj, který Gladly S.W. pořádá. Jelikož i tato milá společenská akce získala plaketu za Kulturní počin roku, bylo na místě předat ocenění právě tam.

Moderování slavnostního aktu se ujala Johanka Hubičková. Ceny předal vítězům šéfredaktor Kladenského deníku Robert Božovský.

Plaketu za zpěváka roku převzal z jeho rukou Milan Procházka z Gladly S.W. Kapelou roku je rovněž kapela Gladly S.W. a Kulturním počinem 2013 se stal festival Valdecký háj.

Jak to vše začalo?

„V roce 2010, když jsme vyhráli soutěž Talent Country rádia, tak se tady na Braškově začala formovat naše fanouškovská základna. Pořád chtěli, abychom jim zahráli za to, že nám posílali hlasy.

Když už byl tlak Braškováků neúnosný, tak jsme si řekli, že setkání by mělo být na úrovni. Tehdy vznikl první ročník Valdeckého háje, kam jsme pozvali slavnou kapelu Greenhorns, která si od nás vzala písničku patron z války, jíž zpívá Honza Vyčítal,“ zavzpomínal na začátky festivalu oceněný Milan Procházka.

Valdecký háj, který má senzační atmosféru a je v krásném prostředí, vybral jako místo konání akce starosta Braškova Vladimír Dráb.

„Původně jsem si neuměl představit, jak se na malý plac vejde tolik lidí, kterých přišlo už napoprvé bezmála tisíc. Vloni už jsme měli návštěvníků dva tisíce a vešly se. Takže se z toho stává úžasná tradice a festival, jenž je dneska známý po celé republice,“ dodal zpěvák.

Jelikož si Valdecký háj našel u lidí vbrzku velkou oblibu, postaral se starosta Dráb i o to, aby muzikanti získali 
v příštím roce vlastní pevné pódium, přičemž zde vzniknou i nové cesty. Valdečtí získají tímto svůj stálý amfiteátr pro pořádání různých akcí.