Celý festivalový víkend proběhl hladce a v přátelském duchu. V odborné porotě zasedla režisérka Zuzana Burianová jako její předsedkyně, umělecký šéf divadla Lampion Braňo Mazúch a jeho dramaturgická kolegyně Jana Kuklová, dramaturgyně Městského divadla Kladno Marie Nováková a Kristýna Čepková. 

Na kladenské přehlídce se povinně udílejí tři ceny, a to nejlepší herečka, herec a absolutní vítěz. „Letos se porota rozhodla udělit ještě dvě zvláštní ceny. Jednu pro dětského herce a druhou pro objev poroty, tedy pro soubor, který svým představením členy poroty nejvíce zaujme,"  uvedla členka poroty a nová dramaturgyně Městského divadla Kladno Kristýna Čepková.

Cenu pro dětského herce získala žákyně Základní školy Vašatova Nela Pihertová za víceroli v pásmu pohádek Jiřího Žáčka s názvem Žáčkoviny v podání divadelního souboru Klas.

Porota udělila cenu pro nejlepší herečku Evě Konvalinové ze souboru Kovadlinky Sokolov za výkon v inscenaci Tak na to nemám, jak by se slušně řeklo.

Cenu pro nejlepšího herce si odnesl Miloš Jíra z divadelního souboru Mšeno za svůj výkon v roli motorkáře v nesnázích v bláznivé komedii Postel plná cizinců.

Hlavní cenu pak získal soubor KiX z nedalekého Buštěhradu. Porotu zaujal komedií z divadelního prostředí Mátový nebo citrón?.

Objevem pro porotu se stal kladenský soubor Hotel 0, který vytváří originální autorský seriál hodinových her odehrávající se v tajemném prostoru hotelu 0. „Na hercích je znát, že je jejich seriál baví. Porota jim propadla," dodala Kristýna Čepková.